“İçinde Hasta Olduğuna İnanmıyoruz” Diyerek Ambulansın Önünü Kestiler

İstanbul Kadıköy’de siren çalarak acil hasta nakli yapan ambulansın önünü kesip durduran motosikletteki iki şahıs, “Ambulansın içinde hasta olduğuna inanmıyoruz” diyerek hastayı görmek istedi. 

Akıl almaz olay, İstanbul Kadıköy’de meydana geldi. Bir türlü hareket edemeyen ambulans şoförü kapıyı açarak hastayı trafik magandalarına göstermek zorunda kaldı. Ambulans şoförü o anları cep telefonu kamerasıyla kaydederken, trafik magandaları olay yerinden hızla uzaklaştı.

Bostancı yan yolda dün saat 15.00 sıralarında meydana gelen olayda, bir belediyeye ait hasta nakil ambulansının önü motosikletli iki kişi tarafından kesildi. Siren çalarak hastaneye hasta yetiştirmeye çalışan ambulans şoförü ile tartışmaya başlayan trafik magandaları “Biz bu ambulansta hasta olduğuna inanmıyoruz” diyerek içerde bulunan hastayı görmek istediler. Bir türlü hareket edemeyen ambulans şoförü çaresiz kalarak aracın yan kapısını açarak içerde bulanan hastayı motosikletli iki kişiye göstermek zorunda kaldı.

Hastayı gördükten sonra ikna olan iki şahıs olay yerinden ayrıldı. İki trafik magandasının kask takmadıkları ise dikkat çekti. O anlar ambulans şoförü tarafından cep telefonuyla kaydedildi. Ambulans, trafik magandalarının ayrılmasının ardından hareket ederek hastayı hastaneye götürdü. (DHA)

Exit mobile version