Harran Üniversitesi Hastanesinde Doktora Tehdit

Şanlıurfa Harran Üniversitesi Hastanesinde yaşanan olayda iddiaya göre, kalbi durmuş şekilde hastaneye götürülen bir şahıs yaşamını yitirdi. Bunun üzerine ölen kişinin yakınlarının, hekimi ‘sen sorumlusun’ diyerek tehdit ettiği ve küfürler savurduğu öne sürüldü.

Yaşanan olaya ilişkin olarak sosyal medya hesabında açıklama yapan Tabip-Sen Şanlıurfa İl temsilcisi Salih Can, duruma tepki göstererek şunları dile getirdi:

“Bu gün Harran Üniversitesi çocuk acilde şiddet olaylarına bir yenisi daha eklendi. Kalbi durmuş şekilde hastaneye gelen hasta tüm müdahalelere rağmen döndürülemedi. Bunun ardına hasta yakınları doktor arkadaşa bunların hepsinden sen sorumlusun bütün bilgilerin bende var diyerek tehditler küfürler savurdu üstüne yürüdü.

Görevli tek bir güvenliğin dahi olmadığı yerde diğer çalışan arkadaşların yardımıyla doktor arkadaş ortamdan uzaklaşabildi. Bundan dört yıl önce kafasına kaldırım taşı ile vurulan doktor arkadaşımız ile aynı yerde benzeri bir kaderi paylaşması an meselesiydi. Belli ki geçen bu sürede ne yazık ki hiç yol alamamışız. Bir şeyler yapmak için gerekli önlemleri almak için daha ne olması gerekiyor? Diyecek söz kalmadı gerçekten yazık.” (urfa pusula)

Exit mobile version