Filistin Kızılayı, Gazzeli Kız Çocuğunu Kurtarmaya Giden Ambulansın Bombalandığını Açıkladı

Filistin Kızılayı, 6 yaşındaki Hind Receb’i kurtarmaya giden Kızılay ekibine ait ambulansın İsrail tarafından bombalanmış halde bulunduğu ve ekiplerinin de öldürüldüğünü bildirdi.

Filistin Kızılayı konuya ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, İsrail güçlerinin 12 gün önce Gazze Şeridi’nde hedef aldığı bir araçta mahsur kalan 6 yaşındaki Hind Receb ve yakınlarından 5 kişiye ait cansız bedenlere ulaşılmasının ardından onları kurtarmaya giden ambulansın da bombalanmış halde bulunduğunu ifade etti.

Gazze kentindeki Tel el-Heva Mahallesi’nde direkt hedef alınan ambulansın içindeki Kızılay ekibinden Yusuf Zeyno ve Ahmed Medhun’un da cansız bedenine ulaşıldığı belirtilen açıklamada şu ifadelere yer verildi; “İşgalciler, ambulansı, olay yerine gitmesine izin verilmesi için önceden koordinasyon sağlanmasına rağmen varır varmaz kasıtlı olarak hedef aldı. Ambulans, vurulan aracın olduğu yerin birkaç metre ötesinde bombalanmış halde bulundu.”

Filistin Kızılayı 4 Şubat’ta yaptığı açıklamada, 6 yaşındaki Hind Receb ve onu kurtarmak üzere yola çıkan Kızılay ekibinden Yusuf Zeyno ve Ahmed Medhun’dan günlerdir haber alınamadığını duyurmuştu. İsrail güçlerinin 12 gün önce Gazze Şeridi’nde hedef aldığı bir araçta mahsur kalan 6 yaşındaki Hind Receb ve yakınlarından 5 kişiye ait cansız bedenlere dün sabah ulaşılmıştı. (AA)

Exit mobile version