Sıcak Gelişme: Darp Edilen Doktor Kalp Krizi Geçirmişti!

Kars’ın Selim İlçesi Cumhuriyet Mahallesi’ndeki Aile Sağlığı Merkezi’nde dün meydana gelen olayda darp edildikten sonra kalp krizi geçiren doktor Ercan Şentürk’le ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Erzurum Atatürk Üniversitesi Araştırma Hastanesinin yoğun bakımında tedavi altında olan 65 yaşındaki doktor Şentürk’ün baypas ameliyatı olacağı öğrenildi.

Aile hekimi Şentürk, yaşadığı olayın etkisinden kurtulamadığını şu cümlelerle dile getirdi; “Keşke olmasaydı, hiç istemediğimiz olay. Onun sonucunda buradayım. Aniden saldırdılar, sabahki bir şeyden, terbiyesizliğinden ötürü uyarmıştım. O zoruna gitmiş, bir saat sonra geldi kapıyı kapatıp ölümüne bana giriştiler, dövüldük. Ortada ciddi bir şey yoktu. Ne söylesem bilemiyorum. Sözle bir şey olmaz, insanların terbiyeli, eğitimli ve ahlaklı olması lazım. Şikayetçi henüz olmadım, fırsatım olmadı.”

Kalp damar cerrahisi kliniğinde görevli uzman doktor Rojhat Yasin Kılıç ise Şentürk’ün baypas ameliyatı olmak üzere kendilerine yönlendirildiğini ifade ederek; “Normalde acil baypas ameliyatına alınması gerekiyor ama geçirdiği krizin etkisinden dolayı ameliyat da riskli olduğu için kalbi dinlendirmek adına yoğun bakımda takip ediyoruz. Uygun bir günde ameliyatını yapacağız.” şeklinde konuştu.

Ne olmuştu?

Kars’ın Selim ilçesinde Cumhuriyet Mahallesi’ndeki Aile Sağlık Merkezi’nde dün, 15 yaşındaki lise öğrencisi B.C. muayene olduktan sonra istediği raporu alamayınca aile hekimi Ercan Şentürk ile tartışmış, daha sonra ağabeyi Serkan C. ile merkeze gelmişti. Tartışmada doktor Şentürk’ü darp ederek yaralayan Serkan C. ile kardeşi, polis ekipleri tarafından gözaltına alınmış, adliyeye sevk edilen ağabey tutuklanmış, lise öğrencisi adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı. (Kaynak: AA)

Exit mobile version