Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Bugün Toplanacak: Masada Hangi Konular Var?

Cumhurbaşkanlığı kabinesi bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Beştepe’de toplanacak. Toplantıda İsrail’in Gazze’deki katliamına karşı atılacak adımlar görüşülecek. Ekonomi ve terörle mücadeledeki son gelişmeler de masada yer alacak.

Kabine “İsrail’in Gazze’deki katliamı ve Türkiye’nin yürüttüğü diplomasi trafiği” gündemiyle bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında Beştepe’de saat 15:00’da toplanacak.

İsrail’in Gazze’de 7 Ekim’den bu yana devam eden kanlı saldırıları nedeniyle, Cumhurbaşkanı Erdoğan yoğun bir diplomasi trafiği yürütüyor. 31 Ekim’deki son kabine toplantısının bu yana Kazakistan, Özbekistan ve Suudi Arabistan’ın ardından son olarak Almanya’yı ziyaret etti. Erdoğan bu ziyaretlerde İsrail’in uyguladığı vahşeti dünya gündemine taşıdı.

“İnsani yardımlar masada görüşülecek”

Gazze’ye insani yardımların ulaştırılması da masada görüşülecek. Türkiye, şu ana dek bölgeye 10 uçak ve bir gemi dolusu insani yardım ve tıbbi malzeme gönderdi. Gazze’deki kanser hastaları tedavi için Mısır üzerinden Türkiye’ye getirildi.

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nde ayrıca ekonomideki gelişmeler ile terörle mücadele de ele alınacak konu başlıkları arasında yer alıyor. (Kaynak: TRT Haber)

Exit mobile version