Bursa’da Kamera Kayıtlarını Sızdıranlara Milyonluk Ceza Yolda..

Bursa’da Kamera Kayıtlarını Sızdıranlar Gündemden Düşmüyor..
Sağlık-Sen Bursa Şubesi’nin 6. Olağan Genel Kurulu öncesi gerçekleştirilen delege seçimlerinde yapılan usulsüzler nedeniyle bir süre önce mahkeme tarafından yürütmeyi durdurma kararı verilmişti. Delege seçimleri esnasında gerçekleşen bir hadise daha yargıya taşınıyor

250 Bin – 2 Milyon 500 Bin TL Arasında

Sağlık-Sen Bursa Şube Başkan adayı Tamer Elinç’in,  yüksek ihtisas hastanesinin otoparkında mevcut başkan Gökhan Yünkül’e yakınlığı ile bilinen bir üye ile yaşadığı polemik sonrasında otoparkın kamera kayıtları basına servis edilmişti. Mahkeme ve hastane yönetimi şimdi o kayıtları kimin, nasıl sızdırdığının peşinde. Tespitler tamamlandıktan sonra mahkemenin hastaneye 250 bin TL ile 2 Milyon 500 Bin TL arasında bir cezai yaptırım uygulayacağı, hastanenin ise bu cezayı kayıtları sızdıran kişiye rücu edeceği konuşuluyor.

Kim ya da Kimler?

Sağlık-Sen Bursa Şube Başkan adayı Tamer Elinç’in hastaneden ayrıldığı sırada otoparkta yaşadığı gerginlik sonrası kamera kayıtlarının hızlı bir şekilde servis edilmesi olayın planlı bir provokasyon olabileceği ihtimalini getiriyor. Kamera kayıtlarını yargının ve hastane yönetiminin hiçbir izni ve bilgisi olmaksızın nasıl tedarik edildiği, kim ya da kimlere servis edildiği merak konusu.

Bursa’da Kamera Kayıtlarını Sızdıranların İş Akitleri Sonlandırılabilir

Olayın aydınlanılması ile beraber ilgili kişilerin sadece maddi tazminat ile bırakılmayacağı, iş akitlerinin dahi sonlandırılabileceği gelen iddialar arasında.

Exit mobile version