Bolu’da Sağlık Panayırı Yoğun İlgiyle Düzenlendi

Bolu’da Sağlık Panayırı coşkulu geçti. Anıtpark’ta düzenlenen organizasyonun açılışını Bolu Valisi Erkan Kılıç, Ak Parti Bolu Milletvekili Arzu Aydın, Bolu İl Jandarma Komutanı Haluk Saygılı, İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy, ve Bolu İl Sağlık Müdürü Dr. Muhammed Emin Demirkol yaptı.

Bolu İl Sağlık Müdürlüğü bünyesindeki kuruluşlar tarafından açılan stantları gezen Bolu Valisi Erkan Kılıç ve Bolu Ak Parti Milletvekili Arzu Aydın beraberindekiler Sağlık Müdürü Dr. Muhammed Emin Demirkol’dan gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Sağlık Panayırındaki stantları gezen ilköğretim öğrencilere sağlık çalışanları tarafından çeşitli hediyeler verildi. Bolu İl Sağlık Müdürlüğünün verdiği hizmetlerin tanıtılarak, branşlarında uzman sağlık çalışanlarıyla tarama hizmetleri sunuldu. Öğrencilere 112 Acil  Ambulansların ve UMKE araçlarının tanıtımı yapıldı. Sağlık Panayırında çocuklar için yüz boyama, doktorculuk oyunları, sokak oyunları ve maskotlarla eğlenceli aktiviteler yapıldı

Sağlık Panayırında Yer Alan Stantlar:

Obezite, Diyabet, KETEM, Toplum Sağlığı Merkezi, Aile Hekimliği, Gebe Okulu, Kızılay, Gençlik Merkezi, MHRS, E-nabız, Evde Sağlık Hizmetleri, Çocuk Oyun Alanı ve etkinlikleri, Dahiliye standı, İnme, AMATEM, TRSM, Akılcı İlaç Kullanımı, Organ Bağışı, 112 tanıtım, İlk yardım bilgilendirme, UMKE, Aşı randevu ve bilgilendirme, Tütün ve bağımlılık. Tansiyon ve şeker takibi, GETAT, Ağız ve Diş Sağlığı, Ergoterapi, Kardiyoloji bilgilendirme

Bolu Valisi Erkan Kılıç: Bu Yatırımlar Devam Edecek

Bolu Valisi Erkan Kılıç, “Bolu’da yaklaşık 6 bin civarında sağlık personelimiz var. Her yönüyle gerçekten Bolu’da sağlıkta çok güzel yatırımlar yapılmış. Bu yatırımlar devam edecek. Sağlık yönünden önemli bir potansiyeli var. Sağlık alanında konuşulacak çok şey var. Bu programda emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Dr. Muhammed Emin Demirkol: Koruyucu sağlık hizmetleri açısından çok önemli olan bu panayıra hepiniz hoş geldiniz

Açılış konuşmasını yapan Bolu İl Sağlık Müdürü Dr. Muhammed Emin Demirkol “Sağlıkçılarımızın covid-19’da ki fedakarca mücadeleleri çerçevesinde, bu programı yapmayı arzuladık. Koruyucu sağlık hizmetleri açısından çok önemli olan bu panayıra hepiniz hoş geldiniz” dedi.

AK Parti Bolu Milletvekili Arzu Aydın: Sağlık Çalışanları Bizim Her Zaman Yanımızda

“TBMM mesaimiz öncesinde sağlık müdürümüz böyle bir programdan bahsedince, ‘Tabi ki’ dedik. Sağlık çalışanları bizim her zaman yanımızda. Bolu’da sağlık yatırımları hız kesmeden devam ediyor. Tüm engellemelere rağmen, halka hizmet hususunda kimseyi önümüzde engel olarak kabul etmediğimizi ifade ediyorum. Programın hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.

Exit mobile version