Bakan Koca Yeni Yılın İlk Bebeğine Ziyarette Bulundu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’nde dünyaya gelen yeni yılın ilk bebeğine ziyarette bulundu.

Bakan Koca, hastanede hayata gözlerini açan yeni yılın ilk bebeği Yavuz Selim Demir’i ziyaretinde, aileye tebrik dileklerini sundu. Bebek ve annenin sağlık durumu hakkında bilgi edinen Koca, anneye çiçek takdim ederken bebeğe ise çeyrek altın taktı. Anne Melek Demir ve baba Ümit Barış Demir, yeni doğan bebek Yavuz Selim’in ikinci çocukları olduğunu belirtti. Anne Demir, bebeğinin zamanında dünyaya geldiğini, sağlık durumunun da iyi olduğunu söyledi.

– “Türkiye Yüzyılı’nın ilk bebekleri”

Bakan Koca, gazetecilere yapmış olduğu açıklama neticesinde, geleneksel olarak yeni yılın ilk bebeğine ziyarette bulunduğunu fakat Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yıl dönümü olması dolayısıyla bu gecenin diğer senelerden farklı bir gece olduğunu belirtti.

Birlik yüzyılına girdiğimizi vurgulayan Bakan Koca, sözlerine şu şekilde devam etti:

“Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yılının son bebeği. Aynı zamanda Türkiye Yüzyılı’nın da ilk bebeği. Bebeğimiz sağlıklı. Annemiz sağlıklı, herhangi bir şikayet yok. 2 kilo 680 gram ağırlığında doğan bir bebek. Başta ailesi olmak üzere, milletimize ve insanlığa hayırlı hizmetler yapmasını temenni ediyorum. Türkiye Yüzyılı’nın ilk bebeği olması açısından önemli. Bir, birlik yüzyılına giriyoruz. Bu birlik başta kutsal aile ve toplumsal hedefleri de içeren bir yüzyıl. Özellikle bu dönemde doğan bebeklerimiz önümüzdeki yüzyılın ufkunu belirleyecek olan bebekler. Yeni yılın ülkemiz, milletimiz ve insanlık için hayırlar getirmesini, sağlıklı ve huzurlu bir yıl geçirmemizi temenni ediyorum.”

Nöbette olanlar başta olmak üzere tüm fedakar sağlık personellerinin yeni yılını kutlayan Koca, yılbaşı gecesini nöbet tutan meslektaşlarıyla geçirmek istediğini aktardı.

Bakan Koca’ya ziyareti esnasında, Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Koordinatör Başhekimi Prof. Dr. Nurettin Yiyit de eşlik etti. (Kaynak: AA)

Exit mobile version