Yol İsteyen Ambulansın Önünü Kesip Şoförü Darbettiler

Diyarbakır’da yol isteyen ambulans şoförü A.Y., yol vermesini istediği sürücü D.S. tarafından saldırıya uğradı.

Diyarbakır’da ambulans şoförü A.Y., korna çalarak yol vermesini istediği sürücü D.S. tarafından önü kesilerek darbedildi. Her iki sürücü de birbirinden şikayetçi oldu.

Olay, dün sabah saatlerinde Dicle Üniversitesi Hastanesi kavşağında gerçekleşti. Hastaneye vaka bırakan ambulans şoförü A.Y., görev yaptıkları istasyona dönmek için yanında sağlık çalışanları ile yola çıktı. A.Y., önünde seyreden otomobile korna çalarak yol vermesini isteyince iddialara göre, otomobilin sürücüsü D.S., ambulansın önünü keserek araçtan indi. A.Y. ile D.S. arasında yaşanan tartışma şiddetlenerek büyüdü. D.S., A.Y.’yi yaraladı. Vatandaşların araya girmesiyle A.Y. ve D.S. darp raporu alarak birbirlerinden şikayetçi oldu. Olaya ilişkin inceleme devam ediyor.

‘Sağlık Bakanımıza çağrımız; lütfen bir an önce sağlıkta şiddet yasası yasalaşsın’

Genç Sağlık Sendikası Diyarbakır Şube Başkanı Faysal Yiğit, olaya ilişkin tepkisini şu sözlerle dile getirdi; “Diyarbakır’da 112 Acil Servis Hizmetleri’nde çalışan ambulans şoförümüz darbedilmiştir. Ambulansımız Dicle Üniversitesi’ne hasta bıraktıktan sonra dönüş yolunda araçtan yol istiyor. Kendini bilmez cani, maalesef araçtan inip, meslektaşımızı darbediyor. Bu konunun takipçisiyiz ve sağlıkta şiddeti kınıyoruz. Sağlık Bakanımıza çağrımız; lütfen bir an önce sağlıkta şiddet yasası yasalaşsın.”

‘Personelimize karşı yapılan saldırıyı şiddetle kınıyoruz’

A.Y.’nin avukatı Şahin Akarsu da “Son zamanlarda sağlıkta artış gösteren şiddet, bugün bir kez daha bize çirkin yüzünü göstermiştir. Sağlık personelimize karşı başta sözlü saldırı, akabinde hızını alamayan şahıs, fiziki saldırılar gerçekleştirmiş olup, ekibimizi mağdur etmişler. Ambulans şoförüne karşı gerçekleştirilmiş olan fiziki ve sözlü saldırıların neticesinde personelimiz yaralanmış, durumdan dolayı şikayetçi olmuştur. Bunu belirtmek isteriz ki şiddet hiçbir zaman çözüm olmamıştır. Personelimize karşı yapılan saldırıyı şiddetle kınıyor, bu hukuki sürecin takipçisi olacağımızı basına duyurmak istiyoruz” dedi. (DHA)

Exit mobile version