Sağlık Makaleleri

Yatmadan Önce Su İçmenin Faydaları

Yatmadan önce su içtiğinizde ne olduğunu hiç merak ettiniz mi? Kalbiniz için iyi mi? Yatmadan önce su içmek kilo vermeye iyi gelir mi? Ve daha da önemlisi, daha hızlı uykuya dalmanıza yardımcı olabilir mi? Öğrenmek için okumaya devam edin. Yatmadan önce içme suyunun faydalarından emin değilseniz, sizi koruduk. İşte bu alışkanlığın sağlığınızı ve uykunuzu iyileştirebilmesinin en yaygın nedenlerinden bazıları.

yatmadan önce su i̇çmenin faydaları

Yatmadan önce su içmenin faydaları neler?

Araştırmalar yatmadan önce su içmenin faydalı olduğunu göstermiştir. Ancak yatmadan hemen önce su içmenin bazı olumsuz etkileri vardır. En kötülerinden biri, gece boyunca sık idrara çıkma dürtüsü olan noktüridir. Noktürisi olan kişilerde kalp hastalığı, diyabet, obezite ve depresyon riski daha yüksek olabilir ve bunların hepsi uyku eksikliği ile bağlantılı olabilir. Yatmadan hemen önce su içersek, tuvalete gitme ihtiyacı nedeniyle gece uyanmamız daha olasıdır.

Yatmadan önce su içmenin bir başka dezavantajı da daha sık idrara çıkmanıza neden olmasıdır. Bu, normal uyku döngüsünü bozabilir ve gece boyunca uyanma sıklığının artmasına neden olabilir. Yatmadan önce su içmek faydalı olsa da yatmadan bir saat önce içilmesi tavsiye edilmez. Ancak yatmadan önce su içmenin birçok faydası vardır. Daha fazlasını öğrenmek için okumaya devam edin. Su, uyku kalitenizi artırmanın yanı sıra, gece boyunca sisteminizin yıkanmasına da yardımcı olabilir.

Yatmadan önce su içmek kalbe iyi gelir mi?

Yatmadan önce su içmek gereksiz bir adım gibi görünse de uzmanlar kalp krizi ve felç riskini azaltabileceği konusunda hemfikir. Yakın tarihli bir araştırma, günde beş ila sekiz bardak su içen kişilerin, iki bardaktan az içenlere göre ölümcül koroner kalp hastalığı geliştirme riskinin daha düşük olduğunu buldu. Bunun nedeni, suyun kalp krizi ve felç riskinin en yüksek olduğu saatlerde dolaşımı iyileştirmeye yardımcı olmasıdır.

yatmadan önce su i̇çmenin faydaları

Ancak yeni bir rutine başlamadan önce, yatmadan önce içme suyunun gün içinde içme suyunun yerini tutmaması gerektiğini unutmamalısınız. Ayrıca düzenli uyku programınızı bozmamalıdır, çünkü yatmadan önce su içerseniz gece uyanabilir ve yeterince dinlenemeyebilirsiniz. Ayrıca, yatmadan önce su içmek, kalbiniz için sağlıklı olmayan düzensiz uyku düzenlerine neden olabilir. Bu belirtilerden herhangi birini yaşarsanız bir doktora veya diyetisyene danışın.

Yatmadan önce su içmek kilo vermeye iyi gelir mi?

Yatmadan önce su içmek mantıksız görünse de, birkaç faydası vardır. Su, insan vücudundaki en önemli elementlerden biridir. Vücuttaki su eksikliği, şişkin görünmenize neden olarak kilo alma etkisine neden olabilir. Yatmadan önce su içmek de açlığı ve aşermeyi önleyerek enerji seviyenizi yükseltir.

yatmadan önce su i̇çmenin faydaları

Yatmadan önce su içmenin bir diğer faydası da uykunuza olan etkisidir. Yatmadan önce bir bardak su içmek cazip gelse de, aşırıya kaçmaktan ve kendinize zarar verme riskinden kaçınmak en iyisidir. Yatmadan önce bol su içerek gün boyunca artan enerji seviyeleri yaşayacak, ruh halinizi iyileştirecek ve daha iyi uyuyacaksınız.

Son dakika Personel Sağlık ve gündem gelişmelerini Sağlık Ağı ile takip edin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu