Sağlık Makaleleri

Venöz tromboembolizm Her 37 Saniyede Bir Can Alıyor

INVAMED Başkanı Raşit Dinç, dünyada her 37 saniyede bir insanın toplardamar pıhtılaşması olarak tanınan venöz tromboembolizm sonucunda hayatını kaybettiğini söyledi.

 

Her yıl 10.000 kişiden 5 ila 20’sini etkileyen derin ven trombozu, INVAMED açıklamasına göre öncelikle ekstremitelerin derin damarlarında kan pıhtılarının oluşmasıyla ortaya çıkan ciddi bir hastalıktır. Bir kan pıhtısı koptuğunda ve kan dolaşımı yoluyla akciğerlere gittiğinde ortaya çıkan pulmoner emboli, venöz tromboemboli tablosunun yaşamı en çok tehdit eden bileşenidir.

 

Tromboz tedavisinde özellikle ilk 14 gün boyunca uygulanan Dovi INVAMED Tromboliz Sistemi ile klinik çalışmalar olumlu sonuçlar alınabileceğini göstermiştir.

Büyük bir kan pıhtısı durumunda, kan akışı bir pulmoner embolizm tarafından bloke edilebileceğinden pulmoner emboli ölümcül olabilirken, pulmoner embolinin derhal tedavi edilmesi pulmoner emboliyi önlemek ve pulmoner emboliyi önlemek için önemlidir.

 

INVAMED’in Başkanı Raşit Dinç: “Geliştirdiğimiz Dovi TromboJET Aspirasyon Sistemi ile tedavisi zor olan ve hayati risk teşkil eden bu hasta grubunda alınan başarılı sonuçlar, venöz tromboembolizm hastalığının ölümcül olduğu kadar önlenebilir olduğunu da gösterir nitelikte

3999234

Açıklamada görüşlerine yer verilen INVAMED Başkanı Raşit Dinç, venöz tromboembolizmde erken tedavinin hayat kurtarıcı olduğuna dikkati çekerek, şunları kaydetti:

Dünyada her 37 saniyede bir kişi toplardamar pıhtılaşması olarak bilinen venöz tromboembolizm sonucu hayatını kaybediyor. Meme kanseri ve AIDS’e bağlı olarak gerçekleşen ölümlerin toplamından daha fazla olan bu oran, hastalığın ciddiyetini bir kez daha ortaya koyuyor. INVAMED olarak üretim kampüsümüzde geliştirdiğimiz Dovi TromboJET Aspirasyon Sistemi ile tedavisi zor olan ve hayati risk teşkil eden bu hasta grubunda alınan başarılı sonuçlar, venöz tromboembolizm hastalığının ölümcül olduğu kadar önlenebilir olduğunu da gösterir nitelikte.”

 

– Damar tıkanıklığına Aspirasyon çözümü

Hastanelerde önlenebilir ölümlerin önde gelen nedeni olarak kabul edilen venöz tromboemboli hastalarında erken tanı ve tedavi hayat kurtarmaktadır.

 

INVAMED üretim tesisinde geliştirilen Dovi TromboJET aspirasyon sistemi, tedaviye erken başlayan hastalarda oldukça başarı oranı çok yüksek.

 

Özellikle taze ve yumuşak trombüs tedavisinde etkili sonuçlar veren Dovi Aspirasyon Kateteri, geçiş performansı, bükülme direnci ve trombüs-aspirasyon kapasitesi arasında sunduğu denge sayesinde hasta için tamamen ağrısız bir seçenek sunar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu