featured

Türkiye Sigorta’dan “metaverse”ye reklam

Türkiye Sigorta,  “meteverse” platformlarından en büyüğü olan Decentraland’e reklam vererek bu minvalde adım atan ilk sigorta şirketi oldu.

Türkiye Sigorta Kurumsal İletişim ve Marka Yönetimi Direktörü Selda Çamlıbel Özkoyuncu:  “Kişilerin avatarları aracılığıyla birbirleriyle ve dijital nesnelerle etkileşime girebildiği, sürekli açık olan sanal ortamlardan oluşan bir ağ olarak konumlandırılan ‘metaverse’de olmayı şirketimiz için önemli bir adım olarak görüyoruz” şeklinde açıklama yaptı.

Türkiye Sigorta, yaptığı açıklamada gelişen ve değişen bir dünyanın içinde yer alıyoruz. Teknoloji akıl almaz bir şekilde ilerleme kaydederek hayatımızın her geçen gün daha fazla içerisine giriyor. Biz de Türkiye Sigorta olarak bu gelişimin içerisinde yerimizi almak istiyoruz cümlelerini kurdu.

90 bin 601 parsel araziden oluşan ve merkezi olmayan bir 3D sanal gerçeklik platformu olan Decentraland, Aralık 2021’de aylık 500 bin aktif kullanıcıya ulaşmıştı.

Platformda kullanılan MANA adlı dijital jeton, “metaverse” teknolojisinin yayılması ve kullanımının artması ile birlikte kripto para alanında da oldukça popüler bir hal aldı.

Açıklamada görüşlerini aktaran Türkiye Sigorta Kurumsal İletişim ve Marka Yönetimi Direktörü Selda Çamlıbel Özkoyuncu, Türkiye Sigorta’nın Tamamlayıcı Sağlık Sigortası iletişim kampanyası çerçevesinde Decentraland’de reklam çalışması yaptıklarını ve bu çalışmanın kendileri için çok faydalı olacağına olan inançlarını belirtti.

Özkoyuncu, şunları kaydetti:

“Kişilerin avatarları aracılığıyla birbirleriyle ve dijital nesnelerle etkileşime girebildiği, sürekli açık olan sanal ortamlardan oluşan bir ağ olarak konumlandırılan ‘metaverse’de olmayı şirketimiz için önemli bir adım olarak görüyoruz. ‘Metaverse’ evreni özellikle Z kuşağının içerisinde olduğu bir platform.

Bu dünyayı benimsemiş olan Z kuşağının sigorta farkındalığını ve bilincini artırmak amacıyla iletişim süreçlerimizde bu platforma da yer vermeye başladık. 500 bin aktif kullanıcıya ulaşan en büyük ‘metaverse’ platformlarından biri olan Decentraland’de reklam veren ilk sigorta markası olarak 84 milyona dokunma yolculuğumuzun önemli bir adımını daha attık.”

Türkiye Sigorta’dan “metaverse”ye reklam

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir