Türkiye Kamu-Sen'den Bakan Bilgin'e Ziyaret

Türkiye Kamu-Sen’den Bakan Bilgin’e Ziyaret

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Vedat Bilgin’i ziyaret etti.

Ziyaretin ardından açıklamalarda bulunan Genel Başkan Kahveci,

“Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Sn. Vedat Bilgin ile bugün bir araya gelerek çalışma hayatında öne çıkan başlıklar konusunda görüş alış verişinde bulunduk. Sayın Bakan’a, Memurlara verilen enflasyon farkı dâhil %30’luk zammın yeterli olmadığını ve memur ve emeklilerimizin zararlarını karşılamak, alım gücünü artırmak için seyyanen ek zamma ihtiyaç duyulduğunu ifade ettik. Bu konudaki talebimizi yineledik.

Ayrıca, 3600 ek göstergeye ilişkin olarak yaşanan aksaklığın bir an önce çözülmesi ve 1. dereceye gelmiş bütün kamu personelinin ek gösterge rakamının 3600 olarak belirlenmesi gerektiğini ifade ettik. Sayın Bakan da bu konudaki talebimizin yerinde olduğunu belirterek, çözüme kavuşturulması yönündeki görüşünü bizlerle paylaştı.

Sayın Bakanla yaptığımız görüşmede sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesine ilişkin çalışmalarda gelinen durumu da ele aldık. Yardımcı hizmetler sınıfı personelinin sorunlarına çözüm için müjde beklediğini hatırlattık. Sayın Bakanın konulara olan duyarlılığı ve sorunların çözümüne yönelik gayret ve iradesi için kendisine teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Türkiye Kamu-Sen’den Bakan Bilgin’e Ziyaret

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir