Türk Sağlık-Sen'den Aile Sağlığı Çalışanları İçin Basın Açıklaması

Türk Sağlık-Sen’den Aile Sağlığı Çalışanları İçin Basın Açıklaması

Türk Sağlık-Sen İstanbul Şubesi üyeleri tarafınca; hemşire, ebe, acil tıp teknisyeni ve sağlık memuru olan sözleşmeli kamu dışı aile sağlığı çalışanlarının kadroya alınmasına ilişkin basın açıklaması yapıldı.

türk sağlık-sen'den aile sağlığı çalışanları i̇çin basın açıklaması

Edinilen bilgiler neticesinde, Fatih ilçesindeki İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü önünde toplanan bir grup, “Kadrosuz istihdam istemiyoruz!” sloganları attı. Türk Eğitim-Sen ve Türkiye Kamu-Sen İstanbul İl Temsilcisi Remzi Özmen, basın açıklaması sırasında var güçleriyle sağlık çalışanlarının yanında olduklarını, onların haklı taleplerini değişik platformlarda dile getireceklerini belirtti.

Türk Sağlık-Sen 2 No’lu Şube Başkanı Alper Alıcı da kadro düzenlemesinde kapsamın genişletilmesini talep ettiği cümlelerinde, “Kamuda süresiz sözleşmeli olarak görev yapan 227 bin personelin sorunlarına çözüm getiriliyor olsa da gerek kapsam dışında bırakılan personel gerekse 3+1 sistemini kalıcı hale getirmesi nedeniyle bu çalışma taleplerimizi tam olarak karşılamamaktadır.” dedi.

Türk Sağlık-Sen İstanbul Üniversitesi Şube Başkanı Ufuk Tuğrul ise yapılan düzenlemelerde kadroyla beraber kurumlar arası geçişin mutlaka kolaylaştırılmasını talep ederek, kamu dışı aile sağlığı çalışanlarına tekrar kadro istediklerini bildirdi.

Türk Sağlık-Sen’den Aile Sağlığı Çalışanları İçin Basın Açıklaması

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir