Gündem

Tüm Engellere Rağmen Doktor Oldu

Tokat’ta çocukluktan beri istediği doktorluk mesleğine bedensel engeline rağmen kavuşan Sare Aydın, “Bugün ben uzman doktor oldum”

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni birinci olarak tamamlayan Sare Aydın, bedensel engelleri olmasına rağmen dik durup çok çalışarak hayalini gerçekleştirdi. Doğduğu günden bu yana ortopedik engeli bulunan Dr. Sare Aydın, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde farklı bir heyecan yaşadı. Tıp fakültesini bitirmesinin ardından uzmanlık eğitimini de başarılı bir şekilde tamamlayan Dr. Sare Aydın, uzman hekim oldu.

Yaşadığı sevinci sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu paylaşımla göstererek binlerce beğeni aldı. Çok mutlu olduğunu söyleyen Aydın, “Herkes gibi ben de sevincimi paylaştım. Güzel yorumları gördüm sevindim. Ama bir yönden de rahatsız hissettim. Neden rahatsız hissetim? Twitle değil varlığımızla dikkat çekmemiz gerekiyor. Ön yargıların olmadığı, pozitif ayrımcılıkların yer bulmadığı günler olmasını diliyorum. Umarım bit twit verilen önem gerçek hayata da verilir. Herkes gerekli hassasiyeti gösterir. 4 yıldır doktorluk yapıyorum, mesleğimi çok seviyorum” sözlerini kullandı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu