Gündem

Toplu Sözleşme Görüşmelerinde İlk Toplantı Saati Belli Oldu

Memurların toplu sözleşme sürecinin başlaması ile ilgili taleplerin dile getirileceği toplantı, hükümet ve sendikalar arasında yarın saat 14.00’te Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda yapılacak.

Memur ve memur emeklisinin 2024-2025 yıllarındaki mali ve sosyal haklarının belirleneceği 7. Dönem Kamu Toplu Sözleşme görüşmeleriyle ilgili ilk toplantı yarın Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda saat 14.00’da gerçekleştirilecek. Sendikalar görüşme öncesi beklentilerini, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na sunmuştu.

İLK TOPLANTIDA MASADA NELER OLACAK?

Öğretim görevlisi Tarkan Zengin, ilk toplantıda niyetlerin dile getirildiği bir açılış toplantısı olacağını belirterek şu açıklamaları kaydetti; “Oturumlar, müzakereler daha sonraki günlerde belli olacaktır. Muhtemeldir ki o gün bir takvim belli olabilir. Hangi hizmet kollarının ne zaman görüşüleceğine dair. Kamu çalışanlarına geneline yönelik taleplerin ne zaman görüşüleceğine dair takvim de belli olabilir.”

AĞUSTOS AYI SÜRESİNCE GÖRÜŞMELERE DEVAM EDİLECEK

Kamu işveren tarafı ve memur sendikalarının yetkilileri toplantıya katılacak. Öğretim görevlisi Tarkan Zengin, toplantıda toplamda çalışanları temsilen 15 kişilik bir heyetin masada olacağını ifade ederek şunları söyledi:

“Masada sendika taraflarında konfederasyon olarak en fazla üyeye sahip birinci ikinci ve üçüncü konfederasyonun temsilcileri oluyor. 11 hizmet kolu var. Şu anda 11 hizmet kolunda da Memur Sen’e bağlı sendikalar yetkili. Konfederasyonlar olarak da Memur-Sen yetkili konfederasyon.. Kamu-Sen masada olacak ve KESK masada olacak. Toplamda çalışanları temsilen 15 kişilik bir heyet masada olacak.”

Ağustos ayı süresince görüşmelere devam edilecek. (Kaynak: TRT Haber)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu