Gündem

Tıp Literatürüne Giren Profesör Saldırıya Uğradı

Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi‘nde bir yıl önce vefat eden hastasının yakınları, Kalp ve Damar Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Murat Biçer‘e saldırdı. Saldırının ardından iki zanlı gözaltına alındı.

İl Sağlık Müdürü Dr. Fevzi Yavuzyılmaz, olayı üzüntüyle öğrendiğini belirterek, sağlığa ve sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin kabul edilemez olduğunu vurguladı. Dr. Yavuzyılmaz, “Arkadaşlarımız canla başla, büyük bir fedakarlıkla mücadele ederken, hak etmedikleri bir muameleye maruz kalmaları kabul edilemez.” olduğunu söyledi.

Bu tür saldırıların sadece bireylerin değil, tüm toplumun sorumluluğunda olduğunu ifade eden Dr. Yavuzyılmaz, toplumun sağlık çalışanlarına karşı saygılı olması gerektiğinin altını çizdi.

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada da, sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin kabul edilemez olduğu belirtilerek, saldırganlara yasal işlem yapılacağı ifade edildi. Ayrıca, sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin önlenmesi amacıyla çeşitli çalışmalar yapıldığı da bildirildi.

Prof. Dr. Biçer Tıp Literatürü’ne Girmişti

Prof. Dr. Biçer, 2020 yılında bir hastasının aort damarı neredeyse normal seviyesinin 5 katı büyüdüğü durumda gerçekleştirdiği başarılı ameliyat ile dünya tıp literatürüne girmişti. (Kaynak: İHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu