featured

Sağlık Bakanlığı Tarafından Yozgat Şehir Hastanesi’ne Atanan Tıbbi Sekreterler Göreve Başladı

Yozgat Şehir Hastanesi’ne ataması yapılan tıbbi sekreterler göreve başladı.

Sağlık Bakanlığı tarafından il genelinde bulunan sağlık kuruluşlarına personel ataması yapılırken, Yozgat Şehir Hastanesi’ne atanan 135 tıbbi sekreterden 60’ı görevine başladı.

Yozgat Şehir Hastanesi Başhekimi Mustafa Kozan, yapılan yeni atamalarla birlikte sağlık ailesinin giderek büyüdüğünü belirterek, yeni görevlerinin hayırlı olmasını temenni etti.

Yeni atanan personellerin görevlerini yerine getirirken odak noktasının her zaman hasta olacağını belirten Kozan, “Hastaları her zaman birinci derece yakınımız gibi düşünmemiz gerekiyor. Anne, babamız gibi düşünmemiz gerekiyor. Hiçbir hastayı da geri çevirmemek adına neler yapabiliriz, onun derdinde olmamız gerekiyor.” dedi.

Başhekim Kozan, şehir hastanesine toplamda 135 tıbbi sekreterin atandığını belirterek, “İlk etapta 60’ı göreve başladı, önümüzdeki günlerde de diğerleri başlayacak. Yardımcı sağlık personelimizle birlikte hastanemizde hastalarımızı geri döndürmemeye ve hekimlerimizin tamamen hasta odaklı çalışmalarını daha fazla arttırmak adına yapılan bir hamle. Doktorun yanında görev yapacak personelimiz, bilgisayara geçilmesi gereken reçete, riskte, rapor gibi işlemleri yapacak.” şeklinde konuştu.

Sağlık Bakanlığı Tarafından Yozgat Şehir Hastanesi’ne Atanan Tıbbi Sekreterler Göreve Başladı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir