Gündem

İş Bırakan Sağlık Çalışanları Hakkında Konuşmaları ile Tepki Çeken İmam Hakkında Soruşturma Açıldı

Konya’da iş bırakan sağlık meslek mensupları ile ilgili ifadeleri nedeniyle konuşan imam tepki çekmişti. Kameralara yansıyan görüntülerde imam doktorları ağır şekilde eleştiriyordu.Konya Valiliği, cuma hutbesinde, eylem yapan doktorlar ve sağlık hizmetine ilişkin ifadelerde bulunan imam hakkında soruşturma başlatıldığını duyurdu.

Konya Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, “8 Temmuz’da medyaya yansıyan ve camide söylendiği anlaşılan doktorlara ve sağlık hizmetine ilişkin ifadelerle ilgili olarak görevli imam hakkında araştırma, soruşturma başlatılmıştır.” ifadelerine yer verildi.

Diyanet İşleri Başkanlığı da soruşturma açan kurumlardan biri oldu. Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, “Bazı sosyal medya mecralarında, Konya ilimizde görev yapan bir imamın, cami mihrabından sağlık çalışanlarına yönelik yakışıksız sözler sarf ettiği iddia edilen görüntülerle ilgili olarak Başkanlığımız tarafından derhal soruşturma başlatılmış olup, bir müfettişimiz Konya ilimize gönderilmiştir.” ifadeleri kullanıldı.

Ne Olmuştu; İmamın İfadeleri…

Konya’da görev yapan Dr. Ekrem Karakaya’nın hastanede silahla vurularak öldürülmesi nedeniyle hekim ve sağlık çalışanları iş bırakma eylemi yaptı. Eylem tarihlerinin tamamında; Acil Servis ve Poliklinikleri, Doğum Salonu, COVID, Onkoloji, Hematoloji Poliklinikleri Adli Tıp Kurumu ve tüm yatan hasta servis çalışmaları kapsam dışı bırakıldı. İş bırakma eylemine dair cemaate konuşan imam; “İğne yapılacak, oğlun ölecek elinde. Doktor da dedi ki biz bugün grevdeyiz. Öldürmez misin sen? dövmez misin, sövmez misin” sözlerini kullanmıştı.

İmam sözlerini, “Herkes akıllı olsun, kimse istemez bir doktorumuz öldürülsün, polisimiz şehit olsun, askerimiz şehit olsun. Ama devlete devamlılık esası vardır. Şimdi ben şurada kalp krizi geçirsem bu kadar millet cuma namazı kılmayacak mı? Devlette devamlılık esastır.” ifadeleri ile sonlandırmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu