Şemdinli'ye Alınan Yeni Cihazlar Nitelikli Sağlık Hizmeti Verecek

Şemdinli’ye Alınan Yeni Cihazlar Nitelikli Sağlık Hizmeti Verecek

Şemdinli’de yakın zamanda sağlık sektöründe azımsanmayacak şekilde yatırımların yapıldığını bildiren Hastane başhekim yardımcısı İlyas Kalkan, Şemdinli’deki hastanelerde son teknolojik yeni tıbbi cihazlar sayesinde “ilk” sayılabilecek pek çok  ameliyatı başarıyla gerçekleştirdiklerini belirterek sözlerine şöyle devam etti:

“Üçüncü basamak hastanelerde yapılan birçok ‘A grubu’ ameliyatı hastanemizde rahatlıkla gerçekleştiriyoruz. C grubu rolünde olmamıza rağmen birçok tedavi yöntemini ve ameliyatı başarıyla yapıyoruz. Hastanemize aldığımız yeni cihazlar sayesinde üroloji alanında da ameliyatlar yapmaya başladık. Safra ve böbrek taşı şikayeti yaşayan hastaların Van ve Hakkari’ye gitmesine gerek kalmadı.”

İlçeye 4 ay önce atanan Üroloji uzmanı Op. Dr. Tolga Eroğlu ise insanlara yardımcı olmanın sevincini yaşadığını açıkladı.

Yeni cihazlar olmadan önce Şemdinli’de üroloji ameliyatlarının pek mümkün olmadığını dile getiren Eroğlu, “Hastalar daha önce bu ameliyatlar için başka illere gitmek zorunda kalıyordu. Son teknolojik cihazlarla böbrek ve kanal taşı ile diğer ameliyatları başarıyla yapıyoruz. Desteklerinden dolayı Sağlık Bakanımıza, Valimize ve emeği geçenlere teşekkür ederim.” ifadelerini kullandı.

Şemdinli’ye Alınan Yeni Cihazlar Nitelikli Sağlık Hizmeti Verecek

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir