Gündem

Sakarya Ve Kocaeli’de Uyuşturucuyla Mücadele Operasyonu Gerçekleşti

“Kökünü Kurutma Operasyonu” çerçevesinde devam eden uyuşturucuyla mücadele operasyonlarının yeni adresi Sakarya ve Kocaeli oldu. Bakan soylu operasyonlar hakkında basın açıklaması yaptı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kocaeli Emniyet Müdürlüğünde gerçekleştirdiği basın konuşmasında, bu zamana kadar toplamda 20 operasyon düzenlediklerini, Sakarya ve Kocaeli’de 21 ve 22’nci operasyonları gerçekleştirdiklerini ifade etti.

“Kökünü Kurutma Operasyonu” için gündüz saatlerinde Sakarya’da bulunduklarını şu an ise Kocaeli’ye geldiklerini belirten Soylu, sabahın ilk ışıklarında, 04.30 gibi Kocaeli’de operasyona başlandığını belirtti.

Sakarya’daki ekibin saat 05.30 sıralarında operasyona çıktığını kaydeden Soylu,

“Yaklaşık 3 aylık projeli çalışma sonucunda gerçekleştirilen bir operasyon olarak, uyuşturucuyla mücadele, uyuşturucu satıcılarıyla, torbacılarla, bunları çekip çeviren organize suç liderlerine yapılan mücadele ile ilgili bu sabah yine hem Sakarya’da hem Kocaeli’de başarılı bir operasyon gerçekleşti. 3 aylık bir projeli çalışma bu. Kocaeli merkezli 111 ve Sakarya merkezli 196 olmak üzere toplamda 307 şüphelinin uyuşturucu madde ticareti suçundan yakalanması başta olmak üzere gerçekleşen operasyonda 2 ilde yaklaşık 2 bin 67 arkadaşımız, kahraman polisimiz, aynı zamanda 3 deniz liman botu, 2 helikopter, 11 mini İHA, 29 narkotik dedektör köpeğinin katılımlarıyla eş zamanlı gerçekleşti. 307 hedeften 269’u şu ana kadar gözaltına alındı.” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu