Sendika

Sağlık-Sen Genel Başkanı Durmuş’tan Bakanlıklara ve Bankalara “Promosyon” Çağrısı

Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, promosyon anlaşmalarının güncellenmesi için Bakanlıklara ve banka yetkililerine çağrıda bulundu.

Sağlık-Sen Genel Başkanı Durmuş, yaptığı yazılı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Bankalarla yapılan maaş promosyon anlaşmaları enflasyon karşısında erimiş, tüm kamu çalışanları gibi sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının aldığı promosyonlar da günün şartlarıyla kıyaslandığında çok geride kalmıştır.

Kamu çalışanlarının gelirlerinde Ocak ayından bu yana ciddi oranda artış olmuş, bankaların son 1 yıllık kârı yüzde 500 oranında artmış ve dolayısıyla geçmiş yıllarda dağıtılan promosyon tutarları yeni yapılan anlaşmalara kıyasla çok düşük kalmıştır.

Yaşanan bu gelişmeler ortada iken henüz sözleşmesi devam eden illerde çalışanların geçmişte aldıkları tutarların düşüklüğü, huzursuzluğa sebep olmaktadır. Bu itibarla, banka maaş promosyonu protokolleri revize edilerek tüm kamu çalışanlarını ilgilendiren ortak ve kapsayıcı bir düzenleme yapılması elzem hale gelmiştir.

Bankalar ile yapılan sözleşmelerin ilden ile ve bankadan bankaya farklılık arz etmesi çalışanlar arasında hayal kırıklığına sebep olmaktadır. Sağlık Bakanlığı, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Yükseköğretim Kurulu ve Adli Tıp Kurumu ile banka yetkilileri koordineli bir çalışmayla süreci kontrol altına almalı ve Emniyet Genel Müdürlüğü’nün yaptığı gibi bu işe önderlik etmelidirler.”

Bir Yorum

  1. Sağlıksen girdiyse bu işe tüm kurumlardan az alır sağlık bakanlığı personeli

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu