featured

Sağlık Çalışanı Baba Ve Oğul Örnek Teşkil Ediyor

Kırıkkale İl Ambulans Servisi Başhekimliğinde görev yapan sağlık personeli Alparslan Kaya ve oğlu, birlikte acil hasta ve yaralılara müdahalede bulunuyor.

İl Ambulans Servisi Başhekimliğinde görev yapan 47 yaşındaki sağlık personeli Alparslan Kaya ve 25 yaşındaki oğlu paramedik Turan Berkcan Kaya, hastalara yan yana müdahale ediyor.

“Oğlumla vakaya gittiğimde çok mutlu oluyorum.”

Bu mesleği seçmesinde oğluna örnek olmaya çalışan baba Kaya, “Kendisi de sağ olsun, baba mesleğini tercih etti. Birlikte 4 yıldır görev yapıyoruz. Oğlumla vakaya gittiğimde çok mutlu oluyorum. Birlikte göreve gittiğimizde vakaya nasıl davranılacağı ve tepki verileceğini biliyoruz. ‘Şunu yapsaydık, bunu yapmasaydık’ gibi birbirimizi yönlendiriyoruz, beyin fırtınası yapabiliyoruz. Bu da ikimiz açısından avantajlı oluyor.” şeklinde sözlerini kaydetti.

“Mesleğimi seçerken babamı örnek aldım”

Babasının iyi bir örnek olması nedeniyle 4 yıldır bu mesleğin içerisinde olduğunu belirten Turan Berkcan Kaya, “13-14 yaşından beri babam vakalara nasıl gittiğini, vakada nasıl davrandığını ya da nasıl davranması gerektiğini anlatırdı. Bundan dolayı başından beri mesleğimi seçerken babamı örnek aldım. Babamla vakalara gitmek hoşuma giden bir şey.” şeklinde konuştu.

Acil vakaya gittiklerinde babasıyla konuşmadan bile ne istediğini ya da istemediğini anlayabildiğini söyleyen Kaya, “Bunlar benim için çok iyi bir his. Bir olaya gittiğimiz zaman tamamen kimsesiz oluyorsun çünkü çoğu zaman yanında bir güvenlik personeli bulunmuyor. Sadece 3 kişilik ekiple birliktesiniz ve birbirinizi korumanız gerekiyor. Korumam gereken ya da korunması gerekenlerden biri babam olduğu için daha çok hoşuma gidiyor.” dedi.

Sağlık Çalışanı Baba Ve Oğul Örnek Teşkil Ediyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir