Gündem

Rize Sağlık Müdürlüğünden Çocuklarda Yaygınlaşan Grip Vakalarına İlişkin Açıklama

Rize Sağlık Müdürlüğü, artan vakalar nedeniyle çocuk acil servisinde yoğunluk yaşandığını yazılı olarak açıkladı. Müdürlük, çocuklarda uzun süreli geçmeyen ateş, boğaz ağrısı, gözlerde kızarıklık, kas ve eklem ağrıları, ishal gibi belirtilerin olduğunu vurguladığını belirterek şu açıklamaları yazılı olarak paylaştı;

Belirtiler hastalık seyrinde sıkça gözlenmekte olup, aynı zamanda da oldukça bulaşıcı özellik taşımaktadır. Bu ve benzeri belirtiler gösteren özellikle çocuk ve tüm hastalarımızın derhal çevrelerinden izole edilmeleri ve erkenden tedavilerine başlanmaları önemlidir. Bu süreçte öncelikle ilimiz genelinde bulunan ve son derece deneyimli hekimlerden oluşan aile hekimlerimize başvurmak önemlidir.

“Dengeli beslenmeye bu süreçte daha bir önem gösterilmelidir.”

Rize Sağlık Müdürlüğü tarafınca yapılan açıklamaların devamında, “Vatandaşlarımız daha ciddi vakalarda ise hastanelerimiz çocuk polikliniklerine ve gerektiğinde ise çocuk acilimize başvurarak tedavi olabilmektedirler. Hastalık belirtisi gösteren hiçbir çocuğumuz kesinlikle okula gönderilmemeli, arkadaşlarıyla buluşmasına izin verilmemelidir. Yine el hijyeni ve maske başta olmak üzere tüm koruyucu tedbirlere önem dikkat edilmeli, yeterince uyku ve sağlıklı, dengeli beslenmeye bu süreçte daha bir önem gösterilmelidir.” açıklamaları yapıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu