Gündem

Rezidanstan Düşen Saliha Hemşirenin Ölümü Kan Testi İle Çözülecek

24 Mayıs’ta aynı hastanede görevli olan doktor sevgilisi Halil İbrahim A.’nın oturduğu rezidansın 7’nci katındaki daireden 3’üncü katın balkonuna düşen hemşire Saliha Tuncel, hastaneye kaldırıldı ancak maalesef hayatını kaybetti. Olayın ardından yapılan soruşturma kapsamında doktor Halil İbrahim A., gözaltına alındı ve ifadesinde “O sırada içerdeydim, düştüğünü görmedim” şeklinde ifade verdi. Ancak daha sonra ikinci kez gözaltına alınan Halil İbrahim A., adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

“TEHDİT VE ŞANTAJ” İDDİALARI

Soruşturma kapsamında, çiftin çalıştığı hastanenin mali işler uzmanı ve icra kurulu üyesi olan Çiğdem Ö. de gözaltına alındı. Ö., “tehdit ve şantaj” suçlamasıyla tutuklandı. İddialara göre, Ö., hastanenin sahibi ve başhekimi olan doktor T.C. ile bir ilişkisi olduğu belirtildi.

Ö.’nün, T.C. ile Saliha Tuncel’in birlikte villaya girdiklerine dair görüntülerle hemşireyi tehdit ettiği öne sürüldü. Daha önce ifadesine başvurulan T.C. de gözaltına alındı. T.C., işlemlerinin ardından adli kontrol kararı ile serbest bırakıldı.

KAN ÖRNEĞİ ANKARA ADLİ TIP’NA GÖNDERİLDİ

Diğer yandan olayın yaşandığı rezidansta keşif yapıldığı bildirildi. Ardından Saliha hemşirenin evi ve otomobili ile doktor T.C.’nin villasında arama gerçekleştirildi. Saliha hemşire ve şüphelilerin telefonları incelenmek üzere alındı. Ayrıca Saliha hemşireden alınan kan örneği Ankara Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Bu test sayesinde Saliha Tuncel’in alkol, uyuşturucu veya ilaç kullanıp kullanmadığı belirlenecek. Uzmanlar, böylelikle kendi isteğiyle aldığı veya zorla verilen herhangi bir maddenin etkisiyle balkondan atladığı veya itildiği konusunda değerlendirmeler yapacak. Soruşturmanın ilerleyişi, bu sonuçlara göre şekillenecektir. (Kaynak: DHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu