featured

Özalp Devlet Hastanesi Sağlıkta Kalite Standartları’nı Sağladı

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan “Sağlıkta Kalite Standartları” denetlemesinde Özalp Devlet Hastanesi 96,55 puan almayı başardı.  Hastane Başhekimi Dr. Barış Özyaşar, hastanenin denetlemeden yüksek bir başarı sağlamasının gururunu yaşadıklarını söyledi.

Sağlıkta Kalite Standartları

Sağlık Bakanlığınca gönderilen ekip tarafından yapılan titiz denetimden başarıyla çıktıklarını anlatan Özyaşar, “Bu denetlemede çok detaylı araştırmalar ve incelemeler yapıldı. Acil servisinden yoğun bakıma, ameliyathaneden sterilizasyona kadar kalite standartlarının mevcut olduğu geniş yelpazeli bir inceleme süreci yaşandı. Hastanemiz yüksek bir puan ile ilde en yüksek dereceyi yaptı ve bu aşamada il birincisi seçildi. 96,55 ile bizi çok mutlu eden bir puan aldık. Kalite bir ekip işidir. Bunu tek başımıza yapmıyoruz. Burada emeği geçen birçok arkadaşımız var.”diye konuştu.

Özyaşar, “Hastane olarak gurur duyduk. İnşallah bu kalite anlayışı ile hastalarımıza daha iyi hizmet vermek için daha da fazla çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

Son dakika personel sağlık ve gündem haberlerini Sağlık Ağı’nda takip edebilirsiniz.

Özalp Devlet Hastanesi Sağlıkta Kalite Standartları’nı Sağladı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 Yorum

 1. 7 ay önce

  Hiç bir standardı sağlayamamış bir hastane malesef puanlar şişirilmiş.

  Cevapla
 2. 7 ay önce

  Yüksek puan alınca kendilerini iyi bir hastane zannedip herşeye caka satmaya başladılar.

  Cevapla
 3. 6 ay önce

  İdaresi ve kalitecisi berbat hiç birşey yapmıyor burdan devlet yetkililerine sesleniyorum çalışan ve çalışmayan personeli bir tutmayın.

  Cevapla