Osman Kaya

Osman Kaya ve Aras Ali Ankara’da Sağlık Çalışanları İle Bir Araya Geldi

Atama bilgilendirme ve tercih alanlarında uzmanlığı ile bilinen sosyal medya fenomenleri Osman Kaya ve Aras Ali Altıntaş Ankara’da takipçileri ile buluştu. Kızılay’da bir cafede gerçekleştirilen etkinlikte sağlık çalışanlarının ve atama bekleyen personellerin sorunları gündeme getirildi

İçindekiler

Kaya Bakanlık Temasları İle Başladı

Takipçileri ile bir araya gelmeden önce gün boyu Sağlık Bakanlığı temaslarını sürdüren Osman Kaya 2022 yılının son yarısında ve 2023’ün ilk çeyreğinde planlanan personel alımlarına yönelik bilgi aldı. Bakanlık temaslarına dair edindiği bilgileri sosyal medya hesapları üzerinden paylaşan Osman Kaya bakanlık programından sonra takipçileri ile buluşmak üzere Kızılay’a hareket etti.

osman kaya 2

Sağlık Çalışanları Tepkisizlikten Rahatsız

Sağlık personellerinin özlük haklarına ve personel adaylarının atama sayılarına yönelik sorunların gündeme alındığı buluşmada sağlık çalışanları bürokratik ve sendikal tepkisizlikten yakındı. Ankara’nın çeşitli kurumlarında görev yapan sağlık çalışanlarının pek çok ortak sorunda aynı mağduriyetleri yaşadığı görüldü.

Fenomenler Vites Yükseltecek

Sahada olan sağlık çalışanlarının pek çok sorununa bire bir şahit olan Osman Kaya, Aras Ali Altıntaş’ın beraberinde düzenleyeceği buluşmaların arttırılacağını, camiamızın yaşadığı sorunları ancak birlikte hareket ederek çözüme kavuşacağını ifade etti.

osman kaya

17 Eylül’ü İşaret Etti..

Öte yandan Kamu Süresiz Sözleşmeliler Derneğinin 17 Eylüldeki eyleminde Ankara’da bulunacak olan Osman Kaya ve Aras Ali Altıntaş; atanamayan sağlık çalışanlarının, atanmış kamu personellerinin ve 4B’lilerin özlük haklarına yönelik sorunları gündeme taşıyacak. Yurdun dört bir yanından sağlık çalışanlarının katılacağı programın büyük ses getirmesi bekleniyor.

Osman Kaya ve Aras Ali Ankara’da Sağlık Çalışanları İle Bir Araya Geldi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir