AK Parti Milletvekili İsmail Ok'a Yanlış Tedavi Uygulayan Doktor FETÖ Bağlantılı Çıktı

AK Parti Milletvekili İsmail Ok’a Yanlış Tedavi Uygulayan Doktor FETÖ Bağlantılı Çıktı

Edinilen bilgiler neticesinde, 30 Eylül tarihinde İsmail Ok‘a gribal enfeksiyon sebebiyle Çukurambar‘da özel bir hasteneye tedavi amaçlı gitti. Hastalığının hızlı geçmesi için serum ve vitamin desteği almak istediğini belirten İsmail Ok‘a kalp ve solunum kaslarını yavaşlatan ilaç uygulandı. İlacın etki göstermesi üzerine kalbi ve solunumu yavaşlayan Ok, acil olarak yoğun bakım ünitesine alındıktan sonra hastanede 7 saat yoğun bakımda kaldı. Ok, ailesinin üzerine entübe şekilde Ankara Şehir Hastanesi‘ne sevk edildi ve 4 günün ardından taburcu edildi.

İçindekiler

Sevk Edildiği Ceza Hakimliğince Adli Kontrol Şartıyla Serbest Bırakıldı

İsmail Ok, bir müddet sonra yanlış tedavi yapan Prof. Dr. A.A hakkında şikayetçi olması üzerine soruşturma başlatıldı. Soruşturma üzerine gözaltına alınan şüpheli Prof. Dr. A.A, savcılık ifadesi sonrası tutuklama talebiyle sevk edildiği ceza hakimliğince adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

ak parti milletvekili i̇smail ok'a yanlış tedavi uygulayan doktor fetö bağlantılı çıktı

Yanlış İlaç Kullandığını Belirtti

Savcılık tutuklama talebinde sanığın olay günü mağdur İsmail Ok‘a, ameliyat sırasında kalp ve solunum kaslarını yavaşlatması için kullanılan “Muscoblocilacını verdiğini kabul etti. Soruşturma başlatıldıktan sonra özel hasteneden tedavi kayıtlarının evrakları istenilmesi lâkin kayıtların sanık tarafınca sistemden sildindiğinin öğrenilmesi sonrası dikkat çekilen yazıda şu ifadelere yer verildi;

Hastane tedavi evrakı, hastanenin mesul müdürü M.A’nın ve tanık beyanı, müştekinin daha sonra sevk edildiği Ankara Şehir Hastanesi’nde müştekiye müdahale eden sağlık çalışanlarının anlatımları ile olay günü müştekinin kalbinin ve solunumunun durmasına neden olan ilacın uygulanmasına ilişkin hastane tedavi evrakının ve kayıtlarının ilgili hastane sisteminden silinmeye çalışılması, şüpheli tarafından müştekiye uygulanan Muscobloc ilacının mahiyeti ve insan sağlığı üzerindeki olası etkileriyle ilgili bilirkişi raporu, şüphelinin tevil yoluyla ikrarı ve bütün dosya kapsamı nazara alındığında şüphelinin, müştekinin ‘kasten ölümüne’ neden olacak icrai hareketlere giriştiğini gösteren kuvvetli suç şüphesini gösteren somut olgu, emare ve deliller söz konusudur.

“Hastanın oğlunu aradığım zaman, hastaya yanlış ilaç uyguladığımıza dair bilgi vermemiştim.”

Savcılık ifadesi neticesinde, olayın yaşandığı özel hastane VIP bölümünde dahiliye ve nefroloji uzmanı olarak görev yapan personel A.A., hasta olarak hastaneye gelen İsmail Ok‘un kırgınlığı olduğunu, kendisine klima çarptığı belirttiğini ifade etti. Milletvekili Ok’a yanlışlıkla kas gevşetici “Muscoril” ilaç yerine “Muscobloc” ilacı seçtiğini ve kas yoluyla Ok’a enjekte ettiğini belirtti.

Sonrasında fenalaşan Ok‘un Ankara Şehir Hastanesi‘ne sevk edildiğini, sonraki süreçte sağlığı hakkında yakınlarından sürekli bilgi aldığını belirten şüpheli A.A,Hastanın durumuyla ilgili hastanın yakınlarını arayarak bilgi almaya çalıştım. Hastanın oğlunu aradığım zaman, hastaya yanlış ilaç uyguladığımıza dair bilgi vermemiştim. Ancak sonraki bir tarihte hastanın doktor olan oğluna yanlışlıkla Muscobloc verildiğini söyleyerek özür diledim. Özensizliğim olmuş olabilir ancak kesinlikle müştekiye yönelik kasıtlı eylemim olmamıştır.” ifadelerinde bulundu.

2020’de FETÖ Üyeliğinden Soruşturma Açılmış

Prof. Dr. A.A hakkında 2020’de Fetullahçı Terör Örgütüne (FETÖ) üyelikten soruşturma açıldığı anlaşıldı,  Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesindeki yargılama sonundan A.A., “silahlı terör örgütüne üyelik” suçundan 6 yıl 10 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı. Dosyanın, kanun yolu incelemesi için Ankara Bölge Adliye Mahkemesi 19. Ceza Dairesinde olduğu belirtildi.

AK Parti Milletvekili İsmail Ok’a Yanlış Tedavi Uygulayan Doktor FETÖ Bağlantılı Çıktı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir