Gündem

Milletvekili Fatma Aksal’dan Sözleşmeli Sağlık Personeli Alımına İlişkin Açıklama

AK Parti Edirne Milletvekili ve TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEK) Başkanı Fatma Aksal, Sağlık Bakanlığı tarafından gerçekleştirilecek olan 2023 yılı sözleşmeli sağlık personeli alımına dair yazılı açıklama yaptı.

Milletvekili Fatma Aksal, yazılı açıklamasında, Adalet ve Kalkınma Partisi’nin iktidarın başına geçtiği günden bugüne kadar sağlık alanına önemli yatarımlar yapıldı.

Kapsamlı yatırımlar ve tasarılarla teknolojinin ve bilimin öncülüğünde modernize ettikleri insan merkezli bir sağlık sistemi kurduklarını aktaran Aksal,

“Sağlık Bakanlığımızca açıklanan 2023 yılı sözleşmeli personel kadroları ile de hedeflerimiz doğrultusunda hızla ilerleyeceğiz. 2023 yılı başında ülkemizde hekim eksiği yaşayan bölgelerimizin ihtiyacını karşılamak, daha fazla uzman tabip hizmeti vermek ve üst düzey bir sağlık hizmeti sunmak adına 27 bin sözleşmeli sağlık personeli istihdam edilecek.

27 bin sözleşmeli sağlık personelinin 23 bin 585 uzman doktor, 3 bin 224 doktor olmak üzere diş tabibi, diyetisyen, ebe, hemşire, psikolog, sağlık memuru, sağlık teknikeri kadroları oluşturacak. Tüm hastalarımıza acil şifalar dileklerimle; sağlık personellerimize ve milletimize hayırlı olsun.” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu