Sendika

Miadı Dolan Makamı ”Özgür” Bırakmalı.. Özel Haber

Sağlık-Sen İzmir 1 Nolu Şubesinde uzun yıllar başkanlık yapan,  birçok farklı dönemde pek çok farklı sebeple soruşturma geçiren Özgür Yıldırım, istifası sonrası dahi 1 yıl imkanlarından istifade ettiği sendikanın gündeminden düşmüyor.

Pandemi Dönemi Neredeydin?

Geçirdiği soruşturmalar neticesinde şube başkanlığından istifa eden Özgür Yıldırım pandemi süresince mesaisine gitmeyip sağlık çalışanlarının cansiperane çalıştığı süreci izin ve raporlarla geçirmiş olması tüm İzmir sağlık camiası tarafından büyük tepki toplamıştı. Ayrıca yine istifasından sonra sendikaya ait aracı, illegal ve izinsiz bir şekilde belli sürelerle şahsi işlerinde dahi kullanmış olması yine gelen iddialar arasında.

Baskın Seçim Genel Merkezden Döndü

İzmir Sağlık-Sen 1 Nolu Şubenin 2 yönetim kurulu üyesinin şerh düşmesine rağmen, Özgür Yıldırım’ın ekibi baskın bir seçimle kazanmak adına ani bir kararla baskın ve usulsüz bir şekilde yürütülen delege seçiminin genel merkezden döndüğü biliniyor. Delege seçimlerinin bayram tatili ile hafta sonu arasındaki iki güne denk getirilmeye çalışması, ince düşünülmüş hesapları bir kez daha gün yüzüne çıkartıyor.

Mevcut Başkan Gölgesinde Kaldı

İstifasından sonra dahi şube üzerindeki tesirisin azaltmayan Özgür Yıldırım, kendisinden sonra başkanlığa devam eden Cihan Bektaş’ı gölgesinde bıraktı. Ne saha çalışmalarında, ne sendikal faaliyetlerde görünmeyen Cihan Bektaş, Özgür Yıldırım için bir emir eri olduğu iddia ediliyor. Yaşanan olaylar karşısında Cihan Bektaş sessizliğini korurken Özgür Yıldırım yine bir takım açıklamalar yapmaktan geri durmuyor.

Listeler Delege Seçiminden Önce Oluşturulmuş

Özgür Yıldırım’ın ekibi, delege seçimlerinden önce 120 kişilik bir delege listesi oluşturulduğu, delegelerin şahsen başvuru yapması gerekirken delege seçim günü arayarak sadece kendilerine yakın olan kişileri davet ettikleri yine gelen iddialar arasında.

Kritik Köşeleri Sıkı Tutmuş

Bölgenin en büyük hastanesi olan Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesine kurulması gereken sandığın hastaneye kurulmadığı, 800 üyeli bir kurumdaki üyelerin, sandıkta göstereceği iradenin engellenmeye çalışıldığı bildirildi.

Miadı Dolan Makamı ”Özgür” Bırakmalı

Sağlık-Sen İzmir 1 Nolu Şubenin sahaya yapılan yüzlerce atamaya rağmen her geçen gün kan kaybettiği, bir aile ortamından ziyade tamamen bir kaos ortamına dönüştüğü tüm camia tarafından görülüyor. Birlik ve beraberliğin oluşturulamaması, sendikal faaliyetlerin uzun zamandır askıda bırakılması yaşanan üye kayıplarının başlıca etkenleri. Sendikal otoritereler yaşanan bu kan kaybının ancak bir kan değişimi ile önüne geçilebileceğini ön görürken; mental yorgunluğu olanların rotasyonunu elzem kılıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu