Mevzuat

Klinik Destek Elemanı Branşına Kimler Başvurabilir? Ne Kadar Maaş Alır?

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI TAŞRA TEŞKİLATI HİZMET BİRİMLERİNDE İSTİHDAM EDİLMEK ÜZERE 11.317 SÜREKLİ İŞÇİ ALIMI İLANI AÇIKLAMALAR

1. 4857 sayılı İş Kanunu ile mezkûr Kanuna dayanılarak çıkarılan, Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri uyarınca Bakanlığımız taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere 11.317 sürekli işçi alımı yapılacaktır.

2. Adayların, başvuru işlemlerini tamamlamadan önce iş bu ilan metninde belirtilen açıklamalar ve başvuru şartlarını dikkatlice okumaları gerekmektedir. Bu ilanda belirtilen şartları taşımayanların, ilan edilen kadrolara müracaat yapmamaları gerekmektedir. Adayların verdikleri beyanlarının sorumluluğu kendilerine ait olacaktır. Yanlış, yanıltıcı veya yalan beyanda bulunan adaylar, yerleştirmeden doğan tüm haklarını kaybedeceklerdir.

3. İlanda belirtilen şartların tamamını taşıyan adaylar, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) esube.iskur.gov.tr adresi üzerinden 28/11/2022 – 02/12/2022 tarihleri arasında elektronik (online) kullanıcı girişi yaparak başvurularını yapabileceklerdir.

4. Bakanlığımızın ihtiyaç duyduğu hizmet türlerinde/mesleklerinde, alımların il düzeyinde karşılanması yoluna gidilecektir. Başvurularda, kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan adresleri dikkate alınacaktır.

5. Her aday, ilan edilen kadrolardan yalnızca bir işyeri (çalıştırılacağı il) ve bir mesleğe başvuru yapacaktır.

klinik destek elemanı branşına kimler başvurabilir? ne kadar maaş alır?

İçindekiler

Hangi Öğrenim Düzeyini Tamamlamış Kişiler Başvuruda Bulunabilir?

Personel Sağlık olarak edindiğimiz bilgiler neticesinde Klinik Destek Elemanı (Hastane) branşına ortaöğretim (lise ve dengi) düzeyinde ki öğrenim düzeyini tamamlayan kişiler başvuruda bulunabilir.

Hangi Bölüm veya Programdan Mezun Olunmalı?

Ortaöğretim kurumlarının, sağlık hizmetleri alanı, hemşire yardımcılığı, ebe yardımcılığı, sağlık bakım teknisyenliği dalının birinden mezun olmak.

Herhangi Bir Özel Şart Bulunuyor mu?

Klinik Destek Elemanı (Hastane) branşına başvurmak için herhangi bir özel şart gereksinimi bulunmuyor.

Hasta Karşılama ve Yönlendirme Görevlisi Maaşları Ne Kadar?

Sağlık Bakanlığı Klinik Destek Elemanı (Hastane) maaşları 2022 yılında, yaklaşık olarak 9 bin TL ile 10 bin 500 TL arasındadır. Maaşlar değişkenlik gösterebilir. Mesleki deneyimi yüksek Klinik Destek Elemanı (Hastane), daha yüksek maaş alabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu