Kaza Geçiren Bisikletliyi Yoldan Geçen Doktor Hayata Döndürdü

Kaza Geçiren Bisikletliyi Yoldan Geçen Doktor Hayata Döndürdü

İstanbul Havalimanı istikametinde seyir halinde olan iki bisikletliye taksi çarptı. Çarpışma sonucunda bisiklet sürücülerinden Murat A. yere savrularak ağır yaralandı. Bu sırada şans eseri aynı güzergahta bulunan doktor ve hemşire yaralıya ilk müdahalede bulundu. Kalbi duran bisiklet sürücüsüne dakikalarca kalp masajı yapan doktor ve hemşire yaralıyı yeniden hayata döndürdü. Sağlık ekiplerinin de olay yerine gelmesiyle birlikte hastaneye kaldırılan yaralının tedavisi ise devam ediyor.

 

kaza geçiren bisikletliyi yoldan geçen doktor hayata döndürdü

 

‘Ben Şimdi Ne Yapacağım’

Gözyaşları içerisinde açıklamalarda bulunan taksi şoförü, “10 yıldan beri çocuk bekliyorduk. 9 ay önce baba oldum. Bir anda önüme çıktı, çarptım. Hızım 80 civarındaydı. Ben şimdi ne yapacağım.” ifadelerini kullandı. Yaralı bisikletliyle birlikte aynı bisiklet kulübünde olduklarını ve uzun yıllardır arkadaşlıklarını sürdüklerini dile getiren diğer kazazede ise olayın şokunu uzun süre atlatamadı. Uzun süre olay yerinden ayrılamayan bisikletli daha sonra yaralı arkadaşının kaldırıldığı hastaneye götürüldü.

 

Yoldan Geçen Doktor ve Hemşire Kalp Masajı Yaptı

Olaya tanık olanların ifadelerine göre taksi şoförünün çarpması sonucu hızla yere savrulan bisikletli baygın bir şekilde olduğu yerde hareketsiz kaldı. Şans eseri olay yerinden geçen doktor ve hemşire hemen ilk müdahalede bulunarak ağır yaralanan bisikletliye kalp masajı yapmaya başladı. Dakikalar süren masajın ardından yaralının yeniden hayata döndüğü belirtildi. İhbar üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri vakit kaybetmeden Muray A.‘yı hastaneye kaldırdı. Kalp masajıyla birlikte hayata döndürülen bisikletlinin tedavisi sürüyor.

Kaza Geçiren Bisikletliyi Yoldan Geçen Doktor Hayata Döndürdü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir