Buca, İzmir merkez üslü deprem AFAD verilerine göre 4.9 büyüklüğünde gece saat 03.29'da yaşandı. Deprem çevre ilçe ve illerden de hissedildi.

İzmir’de 4.9 Büyüklüğünde Deprem Yaşandı!

İçindekiler

Buca, İzmir merkez üslü deprem AFAD verilerine göre 4.9 büyüklüğünde gece saat 03.29‘da yaşandı.

Deprem çevre ilçe ve illerden de hissedildi. Depremin derinliğini 14.47 km olarak belirtildi. Deprem esnasında Konak İlçesi’nde bir caminin minaresinin yıkılması büyük paniğe ve korkuya sebep oldu.

i̇zmir'de 4.9 büyüklüğünde deprem yaşandı

“Hasar ve yüksekten atlama şeklinde yaralanmalar dışında herhangi bir sıkıntı olmamıştır.”

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, “Kıymetli İzmirliler. Öncelikle geçmiş olsun. 4,9 büyüklüğünde olduğu ifade edilen Buca merkezli depremde ilimizde Konak’ta bir cami minaresi dışında hasar ve yüksekten atlama şeklinde yaralanmalar dışında herhangi bir sıkıntı olmamıştır. Tekrar geçmiş olsun.” söylemlerinde bulundu.

i̇zmir'de 4.9 büyüklüğünde deprem yaşandı

“Hastaneye kaldırılan vatandaş sayısı: 31”

Deprem sonrası İzmir’e gelen Süleyman Soylu, “Gece yarısı 03.29 civarında İzmir’de 4.9 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Deprem ve Risk Azaltma Genel Müdürlüğümüzün yaptığı çalışmada 14.4 kilometre derinlikte meydana geldi. Gerek İzmir gerekse Ankara’daki ilgili bölümlerimiz değerlendirmelerini yaptı. 3 vatandaşımız atlamak suretiyle yaralandı. Birisinin durumu ağır. Şu anda müdahalesi yapılıyor. Toplam 31 vatandaşımız panik sebebiyle hastanelere başvurdu. Buca’ya da geçeceğiz. Allah’a şükür can kaybı yok ama yaklaşık 20 kadar binada çatlaklar, bir takım hasarlar söz konusu. Bu konuda tespit yapacağız.” dedi.

İzmir’de 4.9 Büyüklüğünde Deprem Yaşandı!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir