3. Sayfa

İstanbul’da Poşet İçinde Terk Edilmiş Bebek Bulundu

İstanbul Beylikdüzü’nde bir apartmanın kapısında, poşet içinde terk edilmiş bebek bulundu. Bekçi durumu ilgili ekiplere bildirdi.

Edinilen bilgi doğrultusunda, Yakuplu Mahallesi’nde henüz ikametin olmadığı bir apartmanın bekçisi olan Mehmet Tanış, gündüz vakitlerinde bir bebek sesi duydu. Apartmanın girişinde görünen poşetin içine bakan Tanış, örtüye sarılı halde bulunan bir bebeğe rastladı. Tanış’ın ihbarı üzerine bölgeye polis ve sağılık ekipleri gönderildi.

Sağlık ekipleri yapmış oldukları kontrol neticesinde, bebeğin göbek bağından hastane dışında hayata gözlerini açtığı öğrenildi. Beylikdüzü Devlet Hastanesi’ne sevk edilen bebek koruma altına alınırken, polisin bebeği bırakanları yakalama çalışmaları halen devam ediyor.

Bunların yanı sıra olayı AA muhabirine anlatan Tanış, saat 08.05’te bekçi olarak görev yaptığı apartmana geldiğini, bez içine sarılmış ve poşetin içinde konulmuş bir terk edilmiş bebek gördüğünü söyleyerek, “Polise haber verdim. Ambulans da geldi. Alıp götürdüler.” ifadesinde bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu