Gündem

İstanbul Tabip Odasından Sağlık Çalışanlarına Soruşturmaya İlişkin Basın Açıklaması

İstanbul Tabip Odası, sağlık çalışanları tarafınca İstanbul Üniversitesi (İÜ) İstanbul Tıp Fakültesi önünde yapılan bir yürüyüş sebebiyle açılan soruşturmaya ilişkin basın açıklaması yapıldı.

Fatih ilçesindeki oda merkezinde yapılan basın açıklaması neticesinde, Konya Şehir Hastanesi‘nde 6 Temmuz‘da silahlı saldırı sonucu Uzm. Dr. Ekrem Karakaya‘nın vefatı sebebiyle 7 Temmuz‘da İstanbul Tıp Fakültesi önündeki yürüyüşle ilgili sağlık çalışanlarına soruşturma açılması kınandı.

İstanbul Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Nergis Erdoğan, şiddet vakalarının arttığını ve hekimler ile hastaların karşı karşıya geldiğini söyledi. Bugün şiddetin başka bir düzeye tırmandığını gördüğünü ifade eden Erdoğan şu söylemlerde bulundu;

Bu kez bir meslektaşlarını kaybeden hekim grubu, öfkesini dile getirmek istiyor ve engelleniyor. Bunun bir mantığı yok. Haksızlığa uğramak bir yana, haksızlığa uğrayan insanlar bu kez soruşturmaya uğruyorlar. Bu da herhalde hekimlere yönelik şiddetin bir başka düzeyi diye düşünüyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu