Gümüşhane'de Engellilere Ücretsiz Hizmet Veren Bakımevi Faaliyetlere Devam Ediyor

Gümüşhane’de Engellilere Ücretsiz Hizmet Veren Bakımevi Faaliyetlere Devam Ediyor

Gümüşhane merkezine bağlı Kale köyünde, 2017’de Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı‘na bağlı kurulan Gülen Yüzler Bakımevi‘nde 37 engelli bireye ücretsiz hizmet sunarak faaliyetlerine devam ediyor.

Gülen Yüzler Bakım evi kurucu müdürü Güven Ülker, bedensel, ruhsla ve zihinsel engeli sebebi ile günlük gereksinimlerini yerine getiremeyecek durumdaki engelli bireylere ücretsiz yatılı bakım hizmeti verdiklerini belirtti. Hhizmetlere ilişkin de açıklamalar yapan Ülker, “Engellilerimizin yemek ve kişisel bakımları hasta bakıcılar tarafından yapılıyor. Sorumlu hemşireler engelli bireylerin sağlık durumlarını düzenli olarak kontrol ediyor, kronik hastalığı olanların ilaçları düzenli olarak kullandırılıyor.” söylemlerinde bulundu.

“Bakanlığa bağlı olarak hizmet veren engelli bakım merkezleri çok önemli işler yapıyor.”

Güven Ülker sözlerine şu şekilde devam etti, “Bakımevine yerleştirilmek istenilen engelli için Aile ve Sosyal Hizmetler il Müdürlüğüne başvurulması gerekiyor. Bakımevine yerleştirilen engelli bireylerin tüm giderleri yine Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca karşılanıyor. Bakanlığa bağlı olarak hizmet veren engelli bakım merkezleri çok önemli işler yapıyor. Bu hizmeti sağlayan devletimize ve Bakanlığımıza sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz.

Gümüşhane’de Engellilere Ücretsiz Hizmet Veren Bakımevi Faaliyetlere Devam Ediyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir