Gündem

Hemşireyi Darbeden Şüpheliye 10 Yıl Hapis İstemi

Anadolu 16. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya, tutuksuz sanık Hakan Coşkun ve avukatı katılım gösterdi. Duruşmada tanık olarak dinlenilen Emine S.A, hastane veznesinde çalıştığını anlatarak, “Olay günü sanık tedavi odasından çıkıp bir süre bekledikten sonra hemşire M.A’ya yaşını sorup ona, ‘Seni şikayet edeceğim’ dedi. Hemşire de ona ‘Sen şikayetini yap onlar beni bulur’ dedi. Bunun üzerine sanık, hemşireye kafa atıp hızla kaçtı.” söylemlerinde bulundu.

Cumhuriyet savcısı, duruşmada sanığın tartıştığı hmşireye kafa attığını belirterek, esas hakkındaki mütalaasını açıkladı. Ancak savcı, tehdit suçunun işlendiğine dair kesin bir delilin bulunmadığını kaydetti.

Sanık Hakan Coşkun’un “tehdit” suçundan beraatine karar verilmesini isteyen savcı, sanığın “kişinin yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle kasten yaralama” suçundan 3 yıl 4 ay 15 günden, 10 yıl 1 ay 15 güne kadar hapisle cezalandırılması talebinde bulundu. Mahkeme, sanık ve avukatının mütalaaya karşı savunmalarını hazırlamaları amacıyla duruşmayı ileri tarihe erteledi.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, Hakan Coşkun’un hemşire Mustafa Yaşar’ı darp ve tehdit ettiği gerekçesiyle, “sağlık çalışanına yönelik tehdit” ve “kasten yaralama” suçundan toplamda 11,5 yıl hapis cezasına çarptırılması istenmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu