Gündem

Hastane Penceresinden Atılan Sigara İzmariti Asma Çatıyı Yaktı, Hastalar Tahliye Edildi

Diyarbakır’da Eyyubi Devlet Hastanesi’nde pencereden atılan sigara izmariti asma çatıyı yaktı, hastalar tahliye edildi.

Diyarbakır’da Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesi’nin son katından atılan sigara izmariti sönmediği için üçüncü kattaki asma çatıyı yaktı, hastalar tedbir amaçlı başka bölüme tahliye edildi.

Yangın, akşam saatlerinde Diyarbakır’ın Yenişehir İlçesi’nde bulunan 9 katlı Selahaddin Eyyubi Hastanesi’nde meydana geldi. İddiaya göre, son katlarda bulunan bir kişi, içtiği sigarayı söndürmeden pencereden attı. Kısa süre sonra dumanların çıktığını gören 3’üncü kattaki hastaların refakatçileri durumu itfaiye ve polise bildirdi. Olay yerine çok sayıda itfaiye ve polis ekibi sevk edildi.

hastane penceresinden atılan sigara i̇zmariti asma çatıyı yaktı, hastalar tahliye edildi
 

Ekipler, asma çatının bulunduğu kata çıkarak yangını söndürdü. Bazı yerleri balyozlarla kıran ekipler, soğutma çalışması yaparken, hastaların bulunduğu kat ise tedbir amaçlı boşaltıldı. İtfaiye görevlilerinin yaptığı çalışmada, hastanenin üçüncü katında bulunan asma tavanın bulunduğu çatıdaki yangının, söndürülmeden atılan sigara izmaritinden kaynaklandığı belirlendi. Yangınla ilgili olarak polis ve itfaiye ekiplerinin incelemesi devam ediyor.  (Kaynak: DHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu