Gündem

Hakkari Yeni Cihazlarıyla Sağlıkta Hizmete Hazır

Hakkari’nin Şemdinli Devlet Hastanesinde alınan yeni cihazlar sayesinde hastalara daha sağlıklı ve güvenilir bir hizmet veriliyor.

Hastane başhekim yardımcısı İlyas Kalkan, ilçede son zamanlarda sağlık sektöründe yadsınamayacak düzeyde yatırımların gerçekleştiğini belirtti.

Hastanelerinde son teknolojik tıbbi cihazlar bulunduran ilçede “ilk” sayılabilecek birçok ameliyatta başarıya ulaştıklarının altını çizen Kalkan, sözlerine şunları ekledi:

“Üçüncü basamak hastanelerde yapılan birçok ‘A grubu’ ameliyatı hastanemizde rahatlıkla gerçekleştiriyoruz. C grubu rolünde olmamıza rağmen birçok tedavi yöntemini ve ameliyatı başarıyla yapıyoruz. Hastanemize aldığımız yeni cihazlar sayesinde üroloji alanında da ameliyatlar yapmaya başladık. Safra ve böbrek taşı şikayeti yaşayan hastaların Van ve Hakkari’ye gitmesine gerek kalmadı.”

Şemdinli’ye 4 ay evvel atanan Üroloji uzmanı Op. Dr. Tolga Eroğlu ise insanlara hizmet etmenin haklı gururunu ve mutluluğunu yaşadığını belirtti.

Bundan önce hastanelerde üroloji ameliyatlarının yapılmadığını açıklayan Eroğlu, “Hastalar daha önce bu ameliyatlar için başka illere gitmek zorunda kalıyordu. Son teknolojik cihazlarla böbrek ve kanal taşı ile diğer ameliyatları başarıyla yapıyoruz. Desteklerinden dolayı Sağlık Bakanımıza, Valimize ve emeği geçenlere teşekkür ederim.” sözlerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu