Gündem

Gümüşhane’de Engellilere Ücretsiz Hizmette Bulunan Bakımevi Faaliyetlerine Devam Ediyor

Kale Köyü, Gümüşhane‘de 2017’de Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı‘na bağlı kurulan Gülen Yüzler Bakımevi‘nde 37 engelli kişilere ücretsiz olarak hizmet sunarak faaliyetlerini sürdürüyor.

Kurucu müdürü Güven Ülker, zihinsel, ruhsal ve bedensel engeli nedeni ile günlük gereksinimlerini yerine getiremeyecek durumdaki engelli kişilere ücretsiz yatılı bakım hizmeti verdiklerini belirtti. Hizmetlere ilişkin de açıklamalarda bulunan Ülker, “Engellilerimizin yemek ve kişisel bakımları hasta bakıcılar tarafından yapılıyor. Sorumlu hemşireler engelli bireylerin sağlık durumlarını düzenli olarak kontrol ediyor, kronik hastalığı olanların ilaçları düzenli olarak kullandırılıyor.” dedi.

“Bakımevine yerleştirilen engelli bireylerin tüm giderleri yine Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca karşılanıyor.”

Sözlerine devam eden Güven Ülker, “Bakımevine yerleştirilmek istenilen engelli için Aile ve Sosyal Hizmetler il Müdürlüğüne başvurulması gerekiyor. Bakım evine yerleştirilen engelli bireylerin tüm giderleri yine Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca karşılanıyor. Bakanlığa bağlı olarak hizmet veren engelli bakım merkezleri çok önemli işler yapıyor. Bu hizmeti sağlayan devletimize ve Bakanlığımıza sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu