Gündem

Gençlerden Bakan Koca’yı Gülümseten İstek: “Beni Etiketleyin, Sizin Takipçiniz Çoktur”

Ankara‘nın Mamak ilçesinde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca‘nın esnaf ziyareti sırasında, bir grup liseli öğrenci Bakan Koca‘nın yanına gelerek etiket istediği diyalog gülümsetti.

Gençlerle muhabbet eden Bakan Fahrettin Koca‘yı kendisi ile fotoğraf çekilen bir gencin talebi gülümsetti. Liseli genç, Bakan Koca‘ya, “Ben sizi etiketleyeceğim siz de beni etiketleyin, sizin takipçiniz çoktur” dedi. Bakan Koca fotoğraf çektirdiği gence hangi üniversitede eğitim almak istediğini sordu. Genç, Milli Savunma Üniversitesi‘nde eğitim planladığını ifade etti.

Bakan Fahrettin Koca gençlere, “Sizler geleceğimizsiniz. Bizim biraz daha gençlere inmemiz ve anlamamız gerekiyor. Dünya size göre şekilleniyor. Sizin için uygun olan ortamı ve altyapıyı oluşturup size sahip çıkmamız gerekiyor. Sizden bir tek beklentimiz olmalı. Bu topraklara aidiyet duygusu içinde Mevlana Hazretlerinin söylemi ile pergelin bir ucu topraklarımızda olan bir ucu evrensel, küresel dünyanın bilgisiyle donanmış bir genç olmanız. Bu topraklara aidiyet duygusu içinde, katma değer oluşturma hazzı ve heyecanı içinde olan bir genç olmanızı istiyoruz” söylemlerinde bulundu. Bakan Koca, kendisiyle fotoğraf çekilmek isteyen vatandaşların fotoğraf isteklerini kabul etti. (Kaynak: İHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu