16 Yaşındaki Gencin Başarılı Beyin Kanaması Operasyonu

16 Yaşındaki Gencin Başarılı Beyin Kanaması Operasyonu

Bilecik’te yaşayan genç şiddetli baş ağrısı ve nöbet şikâyetleri sebebiyle acile gitti. Acilde çekilen beyin tomografisinde beyin kanaması saptanan hasta Eskişehir Yunus Emre Devlet Hastanesine gönderildi. Yapılan görüntülemelerin ardından beyin anevrizmasına rastlanan genç, Op. Dr. Turan Kandemir ve Doç. Dr. Zeki Serdar Ataizi tarafından cerrahi operasyona alındı. Yapılan başarılı operasyonla hastanın beyin anevrizması klipsle kapatıldı. Ameliyatın ardından 16 yaşındaki genç taburcu edildi.

Yapılan operasyonla ilgili açıklamada, “Anevrizmaya bağlı beyin kanamaları sıklıkla ileri yaştaki hastalarda görülmekte olup ölüm riski yüksektir, çocukluk çağında ise çok az rastlanılmaktadır. Kliniğimizde son bir yıl içinde iki tane çocuk hastamızda kanamış beyin anevrizması tespit ettik ve iki hastamızın da ameliyatını başarılı bir şekilde yapıp taburcu ettik.

Doç. Dr. Zeki Serdar Ataizi, Op. Dr. Ersin Işıldı, Op. Dr. Turan Kandemir, Op. Dr. Özcan Aslanbaş, Op. Dr. Burak Eral’dan oluşan 5 kişilik uzman hekim kadromuzla yüksek riskli beyin ve omurga ameliyatları kliniğimizde başarı ile yapılmaktadır” şeklinde ifade edildi.

16 Yaşındaki Gencin Başarılı Beyin Kanaması Operasyonu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir