Gündem

Genç Doktor Adayından 13 Gündür Haber Alınamadı

Kayseri’de 21 Temmuz’da annesi ile Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne giden Enes Ahmet Tekin’den, annesinin yanından ayrıldıktan sonra 13 gündür haber alınamadı. Tekin’i arama çalışmaları son sürat devam ediyor.

Ekipler, çalışmalarına Tekin’in son görüldüğü Tavlusun Mahallesi’ndeki Derevenk Viyadüğü’ne odaklandı. AFAD, polis, ANDA ve gönüllülerden oluşan yaklaşık 60 kişilik ekip, Enes Ahmet Tekin’den en kısa zamanda haber alabilmek için arama çalışmalarını sürdürüyor. İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler de kayalık bölgelerde aramalarını arttırırken drone ile de bölgede tarama çalışması yaptı.

“Aile Genç Doktorun Eve Dönmesini Umut Ediyor”

Baba Osman Tekin’in açıklaması; “Ayın 21’inden beri kayıp. Üniversiteye annesiyle birlikte gitmiş. Oradan çıkmış, en son bu viyadük taraflarında görüntüleri var. Yavrum; ne olur. Tıpı sevmiyorsan okuma, okula da hiç gitme. Ne olur gel oğlum, gelmezsen de izini ver. Bir telefon aç, birine telefon açtır, sağlığının yerinde olduğunu bilelim. Hayatta olduğunu bilelim, gerisi önemli değil. Ne istiyorsan yaparım, dön oğlum yuvana. Allah ekiplerden de razı olsun. Duyanlar, görenler olursa Allah rızası için emniyete bilgi versinler. Onlar da seferber zaten” sözlerini söyledi. Çalışmaları derin üzüntü ile takip eden Anne Tülay Tekin ise kayıp oğluna seslendi; “Oğlum, ne olur dön yavrum. Biz seni çok özledik. Hiç bu kadar ayrılmamıştık. Arkadaşlarına sesleniyorum; ne olur siz de yardım edin ne olur.”

Enes Ahmet’in ağabeyi Aydın Tekin de kardeşinin iyi olduğunu duymak istediklerini belirterek açıklamalarını şöyle sonlandırdı; “Kardeşim; eve gelmek istiyorsan kapımız her zaman sana açık. Bana bir mesaj yaz. Bu dünyada en iyi arkadaşımsın, bana ulaş. Bir mesaj yaz, sadece iyi olduğunu bilelim.” (Kaynak: İHA)

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu