Gündem

Doktor ve Sekreteri Darbeden 2 Hasta Yakını Gözaltına Alındı

Trabzon, Fatih Devlet Hastanesi acil serviste görevli olan doktor ve sekreteri darbettikleri öne sürülen 2 hasta yakını gözaltına alındı.

Trabzon’da bulunan Fatih Devlet Hastanesi acil servisinde görev yapan hekim A.K’nin, tedavi sonrasında serum takılması için bekleme alanına yönlendirilen hasta ve yakınları ile sekreter G.B. arasında sözlü tartışma başladı.

Olayın büyümesiyle birlikte hasta ve yakınları ile hekim A.K. ve sekreter G.B. arasında arbede yaşandı. Doktor A.K. kafasına ağır darbe aldı. “Beyaz kod” uyarısı verilmesiyle birlikte hastaneye sev edilen polis ekipleri, 2 hasta yakınını gözaltına alarak emniyete götürdü.

Doktor A.K’nin sağlık durumuyla ilgili bilgi almak için hastaneye gelen İl Sağlık Müdürü Hakan Usta, Olayın takipçisi olacaklarını belirterek şu sözleri kaydetti:

“Hekimimiz hastayla ilgilendikten sonra serum tedavisi için müşahede alanına yönlendiriyor. Sekreterimiz de biraz beklemelerini, evrakları alarak gitmeleri gerektiğini söylüyor. O da ‘Niye bağırıyorsun?’ diyerek saldırıya geçiyor. Özellikle doktorumuza. Ortada herhangi bir olay yok. Biz kaynaklı herhangi bir sorun yok. Maalesef muhatap olan biz oluyoruz.”

Usta, hastanede günde 800-900 kişiye bakıldığını ifade ederek şöyle konuştu: “Böyle olaylar hem motivasyonu ortadan kaldırıyor hem güveni yok ediyor. Şu anki tabloda özellikle bu iki arkadaşımız, sekreterimiz ve hekimimiz psikolojik olarak yıpranmış durumda. Aynı zamanda hekimimize de darp oluşmuş durumda. Başında bir açılma ve şişkinlik var. Onunla ilgili de henüz yaşamsal anlamda bir sıkıntısı olmamakla birlikte biraz gözlem altında durması gerekiyor.”

Fatih Devlet Hastanesi Başhekimi İsmail Ulusal da bu tür olayların tekrarlamaması için ellerinden geleni yaptıklarını ama yine de bu tür olaylarla karşılaştıklarını kaydederek “Biz hastalarımızın iyiliği için uğraşırken en çalışkan sekreterimiz, en çalışkan doktorumuzun böyle bir olayla karşılaşmasını şiddetle kınıyoruz.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu