featured
Doktor Çift Ameliyatlara Birlikte Giriyor

Doktor Çift Ameliyatlara Birlikte Giriyor

Başat Fethallah (48) İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesinden 1999 yılında mezun oldu. Trabzon Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesini 2000 yılında bitiren Canan Usta Fethallah (44) ile  yolları İstanbul Fatih Sultan Mehmet Hastanesinde asistanlık yaptıkları dönemde kesişti. Hayatlarını birleştiren ve iki çocukları olan çift, Samsun Gazi Devlet Hastanesinde 16 yıldır hizmet sunuyorlar. Doktor çift hastanenin poliklinik bölümünde yan yana muayenehanelerde görev yapıyorlar. Çift, çoğu zaman ameliyatlara birlikte giriyor.

Doktor Çift

Operatör doktor Başat Fethallah, 23 yıldır mesleğini aşkla yaptığını ifade etti.  Fethallah, “Zor bir meslek icra ediyoruz. Yoğun bir çalışma ortamımız var. İki kulak burun boğaz hekimi olarak burada birbirimize destek oluyoruz. Ameliyatlara gerektiği zaman birlikte giriyoruz. Fikir alışverişi ve planlama konusunda birbirimize destek oluyoruz.

Birbirimize ihtiyaç duyuyoruz. Hem bizim için hem hastalar için yararlı oluyor. Beraber, yan yana çalışıyor olmak, birbirimize destek olmak güven hissi veriyor. Ameliyata girerken yanınızda çok güvendiğiniz bir hekimin, aynı zamanda eşinizin olması en başta güven veriyor. O ameliyata daha rahat giriyorsunuz. Bu da sonuçlara etki ediyor. Birbirimize desteğimiz devam ediyor.” dedi. Fethallah, iki kız çocuklarının olduğunu, aynı desteğin evde de sürdüğünü ve birçok konuda eşiyle görev dağılımı yaptıklarını ifade etti.

doktor cift

Operatör doktor Canan Usta Fethallah  meslekte 22. yılını doldurduğunu, eşiyle birlikte çalışmaktan mutlu olduğunu, bu durumun avantajlarını yaşadığını ifade etti. Fethallah, “Birbirimize destek olmamız, birlikte çalışmamız benim için rahat ve güven verici oluyor. Eşimin yanımda olması bana hep güven veriyor. Hastalar da bayağı ilgi gösteriyor. ‘Eşiniz mi? Birlikte mi çalışıyorsunuz? Birlikte mi ameliyatlara giriyorsunuz?’ gibi… Bazı ameliyatlara birlikte girebiliyoruz. Normalde ayrı ayrı bireyler olarak çalışıyoruz ama özellikli durumlarda hastalarımızı birlikte tedavi edebiliyoruz. Hastalar da bundan gayet memnun. Alıştılar. 16 yıldır burada olunca onların da beraberliğimiz ve evliliğimiz hakkında bilgileri var.” dedi.

Fethallah, asistanlık sürecinde ilk ameliyatlarını da birlikte yaptıklarını, eşinin tecrübelerinden yararlandığını ve hayatı birlikte paylaştıklarını söyledi.

Doktor Çift Ameliyatlara Birlikte Giriyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir