Gündem

Devlet Hastanesinde ‘Sahte Hemşire’ İddiasına İnceleme Başlatıldı

Ordu Ünye Devlet Hastanesi’nde, hemşire kıyafeti giyinip acil servis koridorlarında gezinen bir kadının ‘sahte hemşire’ olduğu iddiası üzerine İl Sağlık Müdürlüğü tarafından inceleme başlatıldı. Yaşanan olay, geçtiğimiz aylarda Tekirdağ’da ortaya çıkan sahte doktor skandalını hatırlattı.

Hastanede, hemşire kıyafeti giyen bir kadının acil servis koridorlarında dolaşıp, bekleme salonundaki koltuklarda oturduğunu gören personel, tanımak amacıyla bazı sorular sordu. Personelin sorduğu sorulara tutarsız cevap verip bazı sorular karşısında da sessiz kalan ve şüpheli hareketler sergileyen kadın, hastane yönetimine bildirildi. O esnada kadın hastaneden kaçtı. Personelin şikayeti üzerine güvenlik kameralarını inceleyen hastane yönetimi, hemşire kıyafetiyle gezen kadının farklı günlerde hastaneye gelip Acil Servis koridorlarında dolaştığını ve bekleme salonunda oturduğunu tespit etti. Ünye Devlet Hastanesi konuyu Ordu İl Sağlık Müdürlüğü’ne aktardı, müdürlük konuyla ilgili inceleme başlattı. Hastane yönetimi de aynı zamanda savcılığa suç duyurusunda bulundu.

“Ordu İl Sağlık Müdürlüğünden yazılı açıklama”

İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, 13 Eylül tarihinde Ünye Devlet Hastanesi Acil Servisi’ne ait bazı bölümlerde gezinen ve adının R.K. olduğunu bildiren kişinin hastalara ve personele kendini, hastaneye yeni atanan hemşire olarak tanıttığı kaydedildi. Acil Servis çalışanlarının aynı gün saat 22.00 civarında hemşire forması da giyinen kişinin davranışlarından şüphelendiği belirtilen açıklamada şu ifadelere yer verildi; “Vardiya sorumlusu yaka kartını görmek istediğinde yaka kartına nüfus cüzdanının takılı olduğu, nüfus cüzdanında da isminin C.K. olarak kayıtlı olduğu tespit edilmiştir. Acil Servis vardiya şefi olaydan şüphelenmesi üzerine kişiye beklemesini söylemiş ve güvenlik çağırmak üzere gittiğinde şahıs olay yerinden kaçmıştır. Konu ile ilgili yapılan geriye yönelik inceleme ve kamera görüntülerinde kişinin 10 günlük süre içerisinde aralıklı olarak kantin bekleme alanlarında, aktif tedavinin yapılmadığı alanlarda gezdiği, tedavi hizmetlerinde herhangi bir işlem ve tedavi yapmadığı güvenlik kamera kayıtları incelenmesinde tespit edilmiştir. Konu ile ilgili İl Sağlık Müdürlüğümüz tarafından inceleme başlatılmış olup ilgili kamera kayıtlarının hazırlanmasına müteakip Cumhuriyet Savcılığına 14 Eylül 2023 tarihiyle suç duyurusunda bulunulmuştur.” (Kaynak: DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu