Gündem

Depremzede Doktor Mehmet Tuncay Çimen: “Hala bir rüyaymış gibi, ne zaman uyanacağız bilmiyoruz”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından yaptığı paylaşımında, “Sevdiklerini, ailelerini kaybeden ve kendi acılarına rağmen insanların yardımlarına koşan, zorluklara karşı canla başla mücadele eden binlerce sağlık çalışanımız var. Dr. Mehmet Tuncay Çimen kendi öyküsünü anlatıyor.” ifadelerine yer verdi.

Ailesini güvenli bir noktaya bıraktıktan sonra Komuta Kontrol Merkezi’ne gittiğini belirten Hatay’da görevli 112 Başhekim Yardımcısı Mehmet Tuncay Çimen, ilk andan itibaren sahada olduklarını ifade etti. 

Burada ambulansları koordine ettiklerini, ilerleyen saatlerde ise çevre illerden destekler gelmeye başladığını anlatan Çimen, şunları kaydetti:

“Hala bir rüyaymış gibi, ne zaman uyanacağız bilmiyoruz”

“Hızlı bir şekilde sahra hastaneleri ve acil müdahale üniteleri kurulmaya başladı. Buralarda hastalar stabil hale getirildikten sonra sevkleri yapıldı. Sağlık çalışanları olarak zaten ilk andan itibaren sahadaydık, hala sahada olmaya devam ediyoruz. Çalışmak zorundaydık, çünkü burada insanların gerçekten ihtiyacı vardı. Hala bir rüyaymış gibi, ne zaman uyanacağız bilmiyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu