Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan TBMM’de Yemin Etti, Anıtkabir’de Önemli Açıklamalarda Bulundu

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’ndaki yemin töreninin ardından Anıtkabir’e ziyaret gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu‘ndaki yemin töreninin ardından Anıtkabir’e ziyarete geldi. Aslanlı Yol boyunca ilerleyerek mozoleye çıkan Erdoğan, Atatürk’ün mozolesine bir çelenk bıraktı ve ardından İstiklal Marşı’nı okudu. Daha sonra Misak-ı Millî Kulesi’ne geçti ve Anıtkabir Özel Defteri‘ni imzaladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, deftere yazdığı metni okuyarak şu ifadeleri kullandı:

“Aziz Atatürk, Türkiye bir seçim sürecini daha tüm dünyaya örnek gösterilecek rekor bir katılımla demokrasi şöleni havasında suhuletle neticelendirdi. 14 Mayıs’ta Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde görev yapacak 28’inci dönem milletvekillerini belirleyen milletimiz 28 Mayıs’ta gerçekleştirilen Cumhurbaşkanı seçiminin ikinci turunda da şahsımıza yüzde 52,18 oy oranıyla yine büyük bir teveccüh gösterdi. Hamdolsun bir 5 yıl daha ülkemize ve necip milletimize hizmet edecek olmanın bahtiyarlığını yaşıyoruz. Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin de güvenoyu aldığı bu seçimlerin milletimizin yeni bir dönemin kapılarını açtığına inanıyoruz.

Önümüzdeki 5 yıl boyunca Türkiye Yüzyılı vizyonumuzu hayata geçirmek için canla başla çalışmayı sürdüreceğiz. Asrın felaketi, 6 Şubat depremlerinin yaralarını hızla sarıp söz verdiğimiz gibi depremzedelerimizi en kısa sürede yeni yuvalarına kavuşturacağız. 12. Cumhurbaşkanı olarak milletimizin ebedi ve ezeli kardeşliğine sahip çıkmaya, ülkemizi büyütmeye, devletimizi yüceltmeye devam edeceğiz. Rabbim yolumuzu, bahtımızı açık etsin. Ruhun şad olsun.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu