Çermik Devlet Hastanesi Müdür Yardımcısından Sendikal Faaliyetlere Yumruklu Engel!

Diyarbakır Çermik Devlet Hastanesi Müdür Yardımcısı Ramazan Yıldızhan’ın, hastaneye sendikal faaliyetleri yürütmek amacıyla gelen Genç Sağlık Sendikası Diyarbakır temsilcisine yumruk attığı iddia edildi.

TCK Madde 118 ile de belirtildiği gibi; “Bir kimseye karşı bir sendikaya üye olmaya veya olmamaya, sendikanın faaliyetlerine katılmaya veya katılmamaya, sendikadan veya sendika yönetimindeki görevinden ayrılmaya zorlamak amacıyla, cebir veya tehdit kullanan kişi, altı aydan iki yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.” kanunu çerçevesinde korunan sendikal hakların kullanılmasını engellemenin cezai yaptırımı olmasına rağmen Genç Sağlık Sendikası temsilcisinin ve üyelerinin hastanede gördüğü muamele sosyal medyada büyük tepki topladı.

“Bu şahıs hakkında gerekli adli süreci başlatıyoruz”

Konuya ilişkin açıklamada bulunan Genç Sağlık Sendikası Genel Başkanı Osman Kaya, “Bugün Diyarbakır/Çermik Devlet Hastanesinde müdür yardımcısı olan Ramazan Yıldızhan il temsilcimiz ve beraberindekilere saldırdı. Bu şahıs hakkında gerekli adli süreci başlatıyoruz. Başka bir sendikanın delegesi olan ve bizden başkası buraya giremez tehditlerine boyun mu eğeceğiz.” dedi.

Exit mobile version