GündemPersonel Maaşları

Bugün Yapılacak Kabine Toplantısında Gündem: Memur Maaşı Zammı

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, 3 haftalık aranın ardından tekrar bir araya gelecek. Beştepe’deki toplantıya, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlık edecek. Toplantının ana gündemi, ekonomideki gelişmeler ve memur maaşı zammı olacak.

Kabine üyeleri, enflasyon ve fahiş fiyatlarla mücadele noktasında alınacak ilave tedbirlerle ilgili değerlendirmelerde bulunacak.

İçindekiler

MEMUR MAAŞI ZAMMI NE KADAR OLACAK?

Memur ve emeklilerin gözü, hükümetten gelecek memur maaşı zammı haberinde…

Yakında Meclis’e gelecek düzenleme ile en düşük memur maaşı 22 bin liraya yükseltilecek. Diğer memurlar için görev, unvan, derece ve mesleki kariyer kriterlerine göre kademeli artış yapılacak. Zam oranları, 6 aylık enflasyona ek olarak refah payı ile belirlenecek.

Ekonomi yönetiminin üzerinde çalıştığı teklif metni, Kabine toplantısında Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sunulacak. Kanun teklifine son şekli verilecek.

İSVEÇ’TE YER ALAN PROVOKASYONLAR DA KONUŞULACAK

Toplantıda Türkiye’den NATO vizesi bekleyen İsveç’te Kur’an-ı Kerim’in yakılması da ele alınacak. Ankara’nın bu saygısızlığa izin veren Stockholm yönetimine karşı atacağı diplomatik adımlar konuşulacak.

11-12 Temmuz’da Litvanya’da düzenlenecek ve Erdoğan’ın da katılacağı NATO liderler zirvesinin hazırlıkları görüşülecek.

TOPLANTI SONRASI CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN AÇIKLAMALARDA BULUNACAK

Kabine toplantısında, Fransa’daki sokak olayları ile Türkiye’nin hem yurt içi hem de sınır ötesinde yürüttüğü terörle mücadele operasyonları da değerlendirilecek. Toplantının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklama yapacak. (Kaynak: TRT Haber)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu